Абінгдонська слонова черепаха

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Самотній Джордж
Lonesome George -Pinta giant tortoise -Santa Cruz.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Зауропсиди (Sauropsida)
Ряд: Черепахи (Testudines)
Родина: Сухопутні черепахи (Testudinidae)
Рід: Chelonoidis
Вид: Галапагоська черепаха
Підвид: Chelonoidis nigra abingdoni
Günther, 1877
Galapagos tortoise distribution map.svg
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Geochelone nigra abingdoni
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Geochelone nigra abingdoni

Абінгдонська слонова черепаха (Geochelone nigra abingdoni) — підвид Галапагоської черепахи роду Американські сухопутні черепахи родини Сухопутні черепахи. Натепер вважається вимерлим. Мешкав на острові Пінта (або Абінгдон, Галапогоські острови), тому має ще назву велетенська черепаха острова Пінта. Останньо відомою особиною цього підвиду була черепаха, що отримала прізвисько Самотній Джордж, померла 24 червня 2012 року не давши потомства.

Самотній Джордж[ред.ред. код]

Самотній Джордж (ісп. El Solitario Jorge/George)[1] — самець галапагоської черепахи, останній представник підвиду Абінгдонської слонової черепахи[2]. Його називали символом Галапагоського національного парку, найрідкіснішою істотою та найзнаменитішим холостяком у світі.[3][4]

Життя[ред.ред. код]

Самотній Джордж на науково-дослідній станції Чарльза Дарвіна. Фото зроблено у грудні 2006 року.

Остання з черепах[ред.ред. код]

Слонова черепаха є рідкісним різновидом гігантської черепахи, яку можна зустріти лише на Галапагоських островах. Більше ніде у світі у живій природі вона не зустрічається. Самотнього Джорджа виявили на острові Пінта (або Абінгтон), який знаходиться у північній області архіпелагу. Вперше його показав 1 грудня 1972 року угорський дослідник Йозеф Вагвелгій. З цього моменту за черепахою встановлено нагляд, який очолили Фонд Чарльза Дарвіна та Національний Галапагоський парк. Орієнтовні розміри черепахи становлять — довжина панцира 110 см, його висота — 60 см, вага — біля 200 кг.

Свою назву Самотній Джордж отримав від імені американського актора Джорджа Гобеля. Точно визначити вік Самотнього Джорджа не вдається. За різними джерелами цій тварині 60-90 років. Теоретично цей підвид черепах може дати потомство і у віці 200 років.

Самотній Джордж був останнім представником свого підвиду, тому з 1971 року йому намагалися знайти самицю інших підвидів слонових черепах, яка б дала потомство. Проте протягом 15 років ці намагання були марними. Галапагоські самиці помирали одна за одною, не надавши продовження роду. А Джордж на них не звертав уваги. Пошуки самиць проводилися також на островах Санта-Крус та Ісабель, де слонових черепах збереглося найбільше.

Останні роки[ред.ред. код]

Останні роки черепаха Самотній Джордж мешкав на острові Санта-Круз у загоні при дослідницькій станції Чарльза Дарвіна. Головним завданням було знайти самицю для Самотнього Джорджа. У 2008 році одна із спроб майже вдалася, проте яйця, які було відкладені вчені визнали нежиттєздатними.

Після цього вченими була здійснена нова спроба. Проведено генетичний аналіз біля 2000 черепах, серед яких була знайдена самиця, яка мала генетичну схожість із Джорджем. Завдяки зусиллям вчених цю самицю черепахи у 2009 році було переправлено до Самотнього Джорджа. В результаті незабаром було виявлено 5 яєць у доброму стані. Яйця були поміщені в інкубатори Центру розведення Національного парку Галапагос. Проте після 120-денного інкубаційного періоду, всі ці яйця виявилися безплідними, як і шість яєць з іншого гнізда, знайдені в тому ж році.[5]

24 червня 2012 року Самотній Джордж помер. Про це повідомило Reuters з посиланням на адміністрацію Галапагоського національного парку.[6][7] З його смертю підвид Абінгдонська слонова черепаха перейшов у статус вимерлого.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]