Авангардівська селищна громада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Авангардівська селищна громада
Герб громади
Герб громади
Прапор громади
Прапор громади
Основні дані
Країна Україна Україна
Область Одеська область
Район Одеський
Код КАТОТТГ UA51100010000023950
Утворена 29 жовтня 2017 року
Адмін. центр Авангард
Облікова картка [Авангардівська селищна громада Авангардівська громада]
Поштові індекси 67806
Територія та населення
Площа 73,87 км²
Населення 18 690 осіб (2020)
Густота 253,01 осіб/км²
Населені пункти
Міста 0
Смт 2
Села 2
Селища 1
Органи влади
Рада Авангардівська селищна рада
Адреса 67806, Одеська область, Одеський район, смт Авангард, вул. Добрянського, буд. 26
Вебсторінка http://avangard.odessa.gov.ua/
Голова громади Сергій Григорович Хрустовський
CMNS: Авангардівська селищна громада у Вікісховищі

Авангардівська територіальна громада — територіальна громада в Україні, у Одеському районі Одеської області, створена в рамках адміністративно-територіальної реформи 2015—2020 років.[2] Перші вибори відбулися 29 жовтня 2017 року. Адміністративний центр — смт Авангард. Відстань від адміністративного центру громади до обласного центру, м. Одеса складає 13 км. Віддаленість населених пунктів громади від адміністративного центру — від 4,5 до 10 км. Територіальна громада займає площу 73,87 км².

Громада утворена в результаті об'єднання Авангардівської селищної із Прилиманською сільською радою. 22 грудня 2019 року відбулися додаткові вибори депутатів щодо добровільного приєднання села Нова Долина.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад», розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 720-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Одеської області»[3][4] та за результатами місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня 2020 року, до складу Авангардівської селищної територіальної громади увійшли смт Хлібодарське та селище Радісне Біляївського району Одеської області.

Склад громади[ред. | ред. код]

До складу громади входять 5 населених пунктів:

Адміністрація[ред. | ред. код]

Будівля Авангардівської ради громади

Авангардівська селищна рада — орган місцевого самоврядування Авангардівської селищної територіальної громади у Одеському районі Одеської області.

Селищний голова — Хрустовський Сергій Григорович

Депутатський корпус Авангардівської селищної ради VIII скликання налічує 26 осіб.[5]

Природно-географічні та кліматичні умови[ред. | ред. код]

Рельєф території— низовинно-рівнинний. Більша частина територія громади розташована в межах Причорноморської низовини, яка має рівнинний, подекуди пологохвилястий рельєф з абсолютними висотами до 20-30 м. Поверхня територія розчленована долинами, балками, глибина яких від 10-20 м.

Земельні ресурси представлені переважно чорноземи південні та солонцюваті ґрунти. Річна кількість опадів — до 350 мм. Природні умови сприятливі для вирощування найцінніших сільськогосподарських культур: озимої пшениці, кукурудзи, ячменю, соняшнику.

Клімат помірно-континентальний з жарким сухим літом, м'якою малосніжною нестійкою зимою. Пересічна температура січня до —1,8°, липня, відповідно, до +22,9°. Безморозний період триває від 166 до 208 днів. Серед несприятливих кліматичних явищ характерні суховії (гарячі вітри) та пилові бурі (повторюваність — 3-8 днів на рік), грози (20-26 днів), град (2 дні), посухи, тумани (20-30 днів на рік).

Населення[ред. | ред. код]

Населення громади за даними Головного управління статистики в Одеській області станом на 01.01.2020 року складає 18690 осіб, а саме: смт Авангард — 6129 осіб; с. Прилиманське — 5 821 особа; с. Нова Долина — 3 565 осіб; смт Хлібодарське — 2 548 осіб; селище Радісне — 627 осіб.

На початок 2021 року чисельність офіційно зареєстрованих жителів громади сягнула 20 тисяч осіб, хоча фактично проживає близько 40 тисяч осіб.

Зазначена ситуація є однією з найбільш проблемних та таких, що потребують нагального вирішення. Це пов'язано зі складнощами у плануванні діяльності громади з надання усього комплексу послуг своїм мешканцям.

За останні роки чисельність населення збільшувалась, в середньому на 4 % щороку і здебільшого за рахунок позитивної міграції при незначному природному прирості.

Розподіл населення за віком є досить оптимістичним і нетиповим для пересічної громади в Україні з 52 % осіб працездатного віку і лише 13 % осіб, що мають вік старший за працездатний.

Соціальна сфера[ред. | ред. код]

Освітня мережа громади. Одним з пріоритетних напрямків діяльності було і залишається впровадження нової якості освіти в закладах громади.

Мережа закладів освіти Авангардівської селищної територіальної складається з:

В закладах освіти навчається 1915 учнів, 58 класів.

ЗЗСО «Прилиманський ліцей» Авангардівської селищної ради

Культура громади. У населених пунктах громади функціонують будинки культури, які надають увесь комплекс відповідних послуг, а саме:

В КП «Будинок культури та відпочинку» працює 18 студій, в комунальному закладі «Прилиманський будинок культури та мистецтв» — 11 клубних секцій.

Спорт. З метою виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення розвитку фізичної культури та спорту, у 2018 році почав працювати комунальний позашкільний навчальний заклад "Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Авангард».

Нині КЗ «Авангардівська КДЮСШ» нараховує 304 учні та займається 5 видами спорту.

Мережа закладів охорона здоров'я. З метою забезпечення надання жителям громади медичних послуг з первинної медичної допомоги в Авангардівській селищній територіальній громаді функціонує комунальне некомерційне підприємство «Авангардівська амбулаторія загальної практики — сімейної медицини» у складі 5-ти філій, розташованих в смт Авангард, ж\м «Сьоме небо», с. Прилиманське, с. Нова Долина та смт Хлібодарське.

Станом на 31.12.2020 року 13759 жителів Авангардівської селищної територіальної громади подали декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу. Протягом 2020 року кількість відвідувань амбулаторій склала 27 066 осіб.

Соціальний захист. З метою забезпечення належного соціального захисту населення, надання соціальних послуг мешканцям нашої громади у селищній раді створено Відділ соціальних послуг та соціального захисту населення та Службу у справах дітей.

Надання адміністративних послуг. Станом на 01.01.2021 року затверджено перелік адміністративних послуг, що надаються через ЦНАП Авангардівської селищної ради в кількості 130 адміністративних послуг. Протягом 2020 року в ЦНАПі було прийнято та опрацьовано 12 427 звернень громадян.

ЦНАП Авангардівської селищної ради

Житлово-комунальне господарство[ред. | ред. код]

На території громади успішно функціонують три комунальні підприємства, а саме:

Інвестиції громади[ред. | ред. код]

З метою сприяння залученню іноземних і внутрішніх інвестицій, грантів для розвитку економічного потенціалу, пошуку потенційних інвесторів протягом 2020 року було проведено дуже важливу роботу з завершення розробки та прийняття Стратегії розвитку Авангардівської об'єднаної територіальної громади на 2020—2027 роки. Цим документом визначено найважливіші соціальні, економічні, інфраструктурні та екологічні проекти, включаючи напрями розподілу ресурсів, які повинні найкращим чином сприяти розвитку громади.

Стратегія громади налічує 96 проектів, які заплановано реалізувати у період з 2020—2027 роки.

КЗ «Центр безпеки громадян»

У період 2019—2020 рр. реалізовано ряд проєктів:

- 22 березня 2019 року в селі Прилиманське (вул. Восточна, 79 б) відкрито міні-футбольне поле зі штучним покриттям за рахунок державного/місцевого бюджетів у співфінансуванні 50 %/50%;

- 16 липня 2019 року відбулося відкриття Центру безпеки громадян, збудованого за рахунок державного та місцевого бюджетів;

- 6 вересня 2019 року відкрито спортивний багатофункціональний майданчик  за адресою: вул. Центральна, 127, с. Прилиманське за рахунок обласного/місцевого бюджетів у співфінансуванні 50 %/50%;

- 26 червня 2020 року відкрито два спортивні об'єкти: скейт-парк в с. Прилиманське  по вул. Восточна 79-В та мультифункціональний майданчик для гри у міні-футбол, гандбол, волейбол, баскетбол за адресою: вул Сортивна, 18, смт Авангард;

Скейт-парк, с. Прилиманське

 — також 26 червня 2020 року в смт Авангард урочисто відкрито два об'єкти культури: виставкову залу «Авангард» та культурно-освітній медіа-центр;

- наприкінці жовтня 2020 року відкрито нове просторе приміщення Центру надання адміністративних послуг, яке облаштоване всім необхідним, враховуючи потреби людей з обмеженими можливостями.

- завершено будівництво дитячого садка на 190 місць за адресою: вул. Європейська, 11 в смт Авангард.

Триває будівництво:

– Авангардівської загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів (проєкт співфінансується за рахунок коштів ДФРР);

– та будівництво нової будівлі амбулаторії в смт Авангард, за адресою Фруктова 9а.

Економіка[ред. | ред. код]

Однією із основних сфер економіки, що забезпечує зайнятість працездатного населення та наповнення бюджету громади є підприємництво.

З урахуванням розвиненої транспортної інфраструктури та мережі сухопутного транспорту територія громади має виключно високий транспортно-розподільчий і міжнародний транзитний потенціал, який слід розглядати як головний чинник економічного розвитку громади.

Провідними бюджетоформуючими підприємствами громади протягом 2020 року, як і в попередні роки, залишається Товариство з обмеженою відповідальністю «Промтоварний ринок» — 26 016 723,49 грн. та Товариство з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К» — 19 755 656,59 грн. До п'ятірки бюджетонаповнюючих також увійшли ТОВ «Шляховик-97» — 4 292 058,26 грн, ТОВ «Валькор» — 3 919 343,20 грн та ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» — 2 889 592,80 грн.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]