Август Прімапорта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Авґуст Прімапорта у Музеї К'ярамонті

Авґуст Прімапорта — статуя Авґуста Прімапорта, знайдена 1863 року на віллі Лівії (Лівія Друзілла) — дружини імператора Авґуста. Вілла знайдена недалеко від Рима в районі Прімапорта, який в античні часи називали Ad Gallinas Albas. Статуя є копією бронзового оригіналу, виготовленого за замовленням римського сенату 20 році до н. е. З копії виглядає Авґуст дуже солідно, що говорить про його задоволення оригіналом.

Тут Авґуст зорбражений у стані дівуса, який згідно з культом, завершувався вознесінням імператора на небо — апофеозом. Вознесіння проходило на квадризі чи супроводженням бога часу у вигляді дитини з крилами — що відповідно відобразилося у скульптурі. Октавіан Авґуст був ще за життя обожнений як Divi filius — син бога — тобто син обожненого Юлія Цезаря, та після його смерті вшановували як Divus Augustus.

З другого боку, зображення Авґуста, відомі з вирізок та картин, не зовсім відображають його вигляд, тому ця статуя є важливим свідченням його вигляду. Теж дуже імовірно, що статуя була розмальована, що було прийнято в ті часи.

Сьогодні статуя знаходиться у Музеї К'ярамонті.

Див. також[ред.ред. код]

Реконструкція вигляду й обладунків (нім. )

Джерела[ред.ред. код]