Авлабарі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Авлабарі, або Авлабар (груз. ავლაბარი, колишній «26 Комісарів» (груз. 26 კომისარი) — один з найдавніших районів Тбілісі. Життя в Авлабарі кінця XIX століття добре показано в п'єсі О. Цагарелі «Ханума». Точний вік району невідомий, однак згадки про цей район зустрічаються понад 300 років тому. Авлабарі входить до адміністративного складу Ісані-Самгорського району, також Авлабар частково входить до адміністративного складу району старий Тбілісі. Авлабарі є сполучною ланкою між Ісані-Самгорським районом і центральними районами Тбілісі. В минулому був центром вірменської інтелігенції на території Грузії.

Цікаві місця[ред.ред. код]

Вірменський театр, стародавня Вірменська церква, сучасна грузинська православна церква Цмінда Самеба (святої Трійці) (побудована на території знищеного в 1936 році старовинного вірменського Ходжіванкського кладовища), пантеон відомих вірменських письменників (наприклад - Ованес Туманян і Раффі), резиденція президента Грузії.

Також в районі є вірменська школа, станція метро «Авлабарі», Авлабарський базар, фонтан на центральній трасі, Авлабарський парк, державна школа.

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]

Фотогалерея[ред.ред. код]