Авл Корнелій Косс (військовий трибун з консульською владою 369 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Авл Корнелій Косс
Ім'я при народженні Aulus Cornelius Cossus
Народився невідомо
Помер невідомо
Громадянство Римська республіка
Місце проживання Рим
Діяльність політик і військовий діяч
Суспільний стан патрицій
Посада військовий трибун з консульською владою
Термін 369 і 367 роки до н. е.
Рід Корнелії

Авл Корне́лій Косс (лат. Aulus Cornelius Cossus; IV століття до н. е.) — політик і військовий діяч Римської республіки, дворазовий військовий трибун з консульською владою (консулярний трибун) 369 і 367 років до н. е.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Походив з древнього патриціанського роду Корнеліїв. Про молодій роки, батьків його згадок немає.

Перша трибунська каденція[ред. | ред. код]

369 року до н. е. його було вперше обрано військовим трибуном з консульською владою разом з Квінтом Сервілієм Фіденатом, Квінтом Квінкцієм Цинціннатом, Гаєм Ветурієм Крассом Цікуріном, Марком Фабієм Амбустом і Марком Корнелієм Малугіненом. Спроба захопити римським військом під час цієї каденції місто Венестрі була невдалою. Того року трибуни сприяли замиренню патриціїв та плебеїв. Зрештою було підтримано закон СекстіяЛіцинія стосовно дозволу плебеям займати консульську посаду.

Друга трибунська каденція[ред. | ред. код]

367 року до н. е. його було вдруге обрано військовим трибуном з консульською владою разом із Марком Геганієм Мацеріном, Луцієм Ветурієм Крассом Цікуріном, Марком Корнелієм Малугіненом, Публієм Манлієм Капітоліном і Публієм Валерієм Потітом Публіколою. Під час каденції після звістки про наближення до Риму галів вп'яте Марка Фурія Камілла було обрано диктатором. Цього року посада військових трибунів з консульською владою була скасована через те, що народні трибуни Секстій і Ліциній зрештою провели через сенат закон, згідно з яким один з консулів мав бути обов'язково з плебеїв.

Про безпосередню діяльність під час трибунських каденцій і подальшу долю Авла Корнелія Косса відомостей не збереглося.

Джерела[ред. | ред. код]