Авл Манлій Торкват (консул 164 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Авл Манлій Торкват
Ім'я при народженні Spurius Nautius Rutilus
Народився невідомо
Помер невідомо
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, державний і військовий діяч
Суспільний стан патрицій
Посада консул
Термін 164 рік до н. е.
Рід Манлії
Батько Авл Манлій
Родичі брат Тит Манлій Торкват

Авл Ма́нлій Торква́т (лат. Spurius Nautius Rutilus; II століття до н. е.) — політичний, державний і військовий діяч Римської республіки, консул 164 року до н. е.

Біографія[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Манліїв. Був сином Авла Манлія і онуком Тита Манлія Торквата, консула 235 і 224 років до н. е. Братом Авла Манлія Торквата був Тит, консул 165 року до н. е., який, як вважають, багато в чому посприяв кар'єрі Авла Манлія.

167 року до н. е. його було обрано претором Сардинії. Авл Манлій мав відправитися туди, але був затриманий постановою сенату в Римі для розслідування карних справ і до Сардинії не потрапив.

164 року до н. е. його було обрано консулом разом з Квінтом Кассієм Лонгіном. Про конкретні дії обох консулів під час консулату відомостей не збереглося.

З того часу про подальшу долю Авла Манлія Торквата згадок немає. На сьогодні вважається, що згадка Плінієм Старшим, що «консуляр Авл Манлій Торкват раптово помер під час трапези» може стосуватися Авла Манлія Торквата Аттіка, який був консулом 244 і 241 років до н. е.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Тит Лівій, Ab urbe condita libri, XLV, 16, 4. (лат.)
  • Fasti Capitolini (лат.)
  • Пліній Старший, Naturalis historia, VII, 53 (лат.)
  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, 1, Boston: Little, Brown and Company, Vol.3 p. 1164 n.9 (англ.)
  • Friedrich Münzer. Manlius 83. // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band XIV,1. Stuttgart, 1928. S. 1209. (нім.)