Авл Теренцій Варрон Мурена

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Авл Теренцій Варрон Мурена (лат. Aulus Terentius Varro Murena * д/н — † 22 рік до н.е.) — політичний та військовий діяч Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду нобілів Ліциніїв. Син Луція Ліцинія Мурени, консула 65 року до н.е. При народжені отримав ім'я Авл. В подальшому був всиновлений Авлом Теренцієм Варроном. Сестра Мурени — Теренція — була дружиною Гая Цильнія Мецената. Завдяки цьому в часи правління імператора Августа Авл Теренцій зробив гарну кар'єру.

У 25 році до н.е. очолив римське військо проти альпійських салассів. Цю війну Мурена завершив з успіхом, підкоривши це плем'я й захопивши у полон близько 50 тисяч осіб. Для зміцнення позицій римлян у цій місцині Мурена заснував римську колонію з 3000 громадян, яка отримала назву Августова Преторія Алассова (сучасне м.Аоста). У 23 році до н.е. стає консулом (разом з Октавіаном Августом). Не зважаючи на це взяв участь у змові Фаннія Цепіони, спрямованої на повалення Октавіана Августа. Проте ця змова була викрита й змовників, зокрема й Авла Теренція Варрона Мурену, було страчено.

Джерела[ред.ред. код]

  • G. Long, art. Murena, A. Terentius Varro (7), in W. Smith (ed.), A dictionary of Greek and Roman biography and mythology, II, Londen, 1873, pp. 1122-1123.
  • Raaflaub, Kurt A.; Toher, Mark, Between republic and empire: interpretations of Augustus and his principate, University of California Press, 1993