Австралійська вівчарська собака

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Австралі́йський вівча́рський соба́ка — порода собак, виведена в Австралії.

Історія породи[ред.ред. код]

Австралійська вівчарська собака

Порода виведена в Австралії спеціально, щоб працювати зі стадами дикої худоби. Вона була отримана в результаті схрещування таких порід, як гладкошерста високогірна коллі, дінго, далматин і австралійський Келпі. Робота над виведенням австралійських пастуших собак почалася в середині і тривала до кінця 1800-х років, маючи на меті надати до послуг скотарів витривалу собаку, здатну вижити в суворих умовах сільської місцевості.

Опис породи[ред.ред. код]

Невтомний працівник і здатний, уважний компаньйон — основні якості даної породи. У австралійських пастуших собак щільна і пряма шерсть з краплистим забарвленням. Велика частина щенят взагалі народжуються білими, але в міру зростання колір шерсті темніє. Австралійських пастуших собак нерідко звуть блакитними хілерами — на згадку про неіснуючу нині породу собак, яким було властиве кусати життя за ноги.

Розміри[ред.ред. код]

зріст 43-51 см, вага 16-20 кг

Забарвлення[ред.ред. код]

У австралійських пастуших собак щільна і пряма шерсть з краплистим забарвленням. Велика частина щенят взагалі народжуються білими, але в міру зростання колір шерсті темніє.

Здоров'я[ред.ред. код]

Блакитні хілери схильні вродженої глухоти

Переваги[ред.ред. код]

Австралійський пастуший собака — чудовий працівник. Вона безоглядно дарує свою любов, але також любить бути оточеною увагою. Ці собаки — природжені захисники, що відрізняються беззаперечним послухом, оскільки прагнуть догодити господареві. Вони швидко засвоюють нові навички.

Посилання[ред.ред. код]

Тигр Це незавершена стаття із зоології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.