Очікує на перевірку

Австралійська кухня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Культура Австралії
Бушфуд — традиційна їжа австралійських аборигенів
Категорія КатегоріяІнші країни

Австралійська кухня — історично заснована на англійській кухні. Однак в останні 20-30 років вона увібрала в себе численні впливи кухонь всього світу і стала однією з найрізноманітніших у світі.

Традиції

[ред. | ред. код]

Сучасна австралійська кухня — це сполучення абсолютно різних місцевих традицій. Азійські спеції, такі, як лимонна трава, коріандр, чилі й кардамон, можуть входити в традиційні місцеві страви. У той же час азійська кухня заміняє частину традиційних східних інгредієнтів на австралійські аналоги. Мариноване філе з яловичини з каррі-шпинатом, з beetroot (густий соус із буряком), смажена груша із шафрановою palenta (кукурудзяне борошно) — суміш індійського і європейського стилю й інгредієнтів.

Австралія багата рибою. Крім відомих на європейському узбережжі, тут водиться багато місцевих видів: шнепер, барракуда, вайтбейт. Мідії майже невідомі австралійській кухні, зате широко використовуються устриці й лангусти.

І риба, і м'ясо вживаються в основному в смаженому й запеченому виді, іноді в тушкованому. Багато фаршированих страв. Дуже цікавий і досить розповсюджений в Австралії спосіб смаження риби: на тліюче вугілля кладуть товстий шар трави, на нього рибу, потім знову шар трави, і покривають вугіллями.

Основним гарніром і компонентом багатьох страв є рис, але про овочі кулінари також не забувають. Для готування страв австралійці використовують тропічні фрукти: ін'ям, таро, папая, банани, ананаси. Найбільше поширення з овочів мають помідори. Всі страви рясно приправляються спеціями.

Типові страви

[ред. | ред. код]

Десерти

[ред. | ред. код]

Напої

[ред. | ред. код]

Австралійці люблять чай. П'ють також каву, молоко, фруктову воду, пиво. Прохолодні напої виготовляють із фруктових соків з додаванням лимона, листів м'яти й імбиру. Дуже популярні молочні коктейлі й морозиво.

Посилання

[ред. | ред. код]