Австралійське бюро статистики

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Австралійське бюро статистики
(ABS)
англ. Australian Bureau of Statistics
ABS House.jpg
Будівля Австралійського бюро статистики
Загальна інформація
Країна Австралія Австралія
Дата створення 8 грудня 1905 року
Керівництво діяльністю здійснює Державна скарбниця Австралії
Штаб-квартира Канберра,
size Австралійська столична територія
Кількість співробітників 2,8 тис. (2015 рік)[1]
Australian Statistician Девід Каліш[2]
abs.gov.au

Австралійське бюро статистики (англ. Australian Bureau of Statistics; ABS) — незалежний національний статистичний орган в уряді Австралії. Бюро надає ключові статистичні дані з широкого кола питань економіки, населення, екології та соціальної сфери, а також допомагає та заохочує прийняття окремих рішень, відповідно до результатів досліджень та після громадських і урядових слухань.

Історія[ред. | ред. код]

З 1901 року кожен штат і територія Австралійського Союзу збирали власні статистичні дані для місцевого використання. Хоча були спроби координувати збір такої інформації через щорічну конференцію статистиків, стало швидко зрозуміло, що потрібен загальнодержавний статистичний орган, який буде зобов'язаний розробляти національну політику збору, обробки й оприлюднення такої порівняльної статистики.

1905 року окремим законом було створено національне Бюро переписів і статистики Австралійського Союзу (англ. The Commonwealth Bureau of Census and Statistics; CBCS). Його очолив сер Джордж Кніббс. Спочатку бюро розташовувалось в Мельбурні й було прикріплене до Міністерства внутрішніх справ. 1928 року бюро переїхало до нової столиці, міста Канберри, а 1932 року було закріплене за портфелем скарбника в кабінеті міністрів[3]. Спочатку штати зберігали власні статистичні бюро, які співпрацювали разом з федеральним бюро для підготовки національних звітів. Проте, у деяких штатах відчувався брак ресурсів для підтримки необхідного рівня державної служби. 1924 року з федеральним бюро першим з локальних органів злилось тасманійське статистичне бюро; 20 серпня 1957 року його шлях повторило бюро Нового Південного Уельсу[3]. Після чого наприкінці 1950-х років під керівництвом сера Стенлі Карвера, головного статистика, були об'єднані усі місцеві бюро в єдину структуру[4].

1974 року було створено загальнонаціональне бюро статистики. Австралійський закон про статистику в 1975 року уряд надав повноваження бюро головного органу на чолі з австралійським статистиком і відповідальним перед держскарбником[4].

З 2015 року на наступну п'ятирічку уряд Австралії запланував інвестувати в бюро $250 млн[5].

Мета й цінності[ред. | ред. код]

Головною метою бюро є «інформувати населення і уряд країни з важливих питань, запровадження інновації у галузі збору актуальних, надійних, об'єктивних даних, статистики та висновків»[6]. Цінності які сповідує бюро знаходяться у повній відповідності з цінностями австралійської державної служби (APS)[7] і включають неупередженість, віддане служіння, підзвітність, шанобливу та етичну поведінку[5].

Напрямки роботи[ред. | ред. код]

Програма роботи статистичного бюро досить велика, вона охоплює широкий спектр тем, і щорічно випускає кілька сотень спеціалізованих звітів. Головні тематики по яким працює бюро:

 • Економіка. Бюро публікує щомісячні, щоквартальні й узагальнюючі щорічні звіти як про головні економічні показники[8], індекс споживчих цін[9], національні рахунки[10], середня щотижнева заробітна плата[11], трудові ресурси[12], так і окремі галузеві звіти. Ця статистика є невід'ємною частиною функціонування економіки Австралії та має прямий вплив на урядове регулювання процентної ставки, цін на ринку нерухомості, зайнятість, курс австралійського долара, ціни на сировину тощо.
 • Демографія. Бюро публікує ряд демографічних звітів, в яких висвітлюються демографічні показники народонаселення[13], такі як природний приріст[14] та його прогноз[15], міграція внутрішня[16] та зовнішня[17], народжуваність[18] і смертність[19].
 • Корінне населення. Бюро регулярно проводить соціальні дослідження життя аборигенів, збирає інформацію про охорону здоров'я, освіту, культуру, зайнятість тощо[20].
 • Здоров'я. Дослідження охорони здоров'я 2011—2012 років було найповнішим дослідженням в цій галузі, яке коли-небудь проводилося в державі. Вперше до програми дослідження було включено біомедичний компонент, в якому респонденти мали можливість надавати біологічні зразки, такі як кров і сеча, на аналіз. Це дозволило отримати докладну інформацію про здоров'я нації, наприклад, поширеність таких захворювань, як цукровий діабет. Багато людей згодом були проінформовані про стан власного здоров'я, про який вони не знали до тестування[21]. Іншим компонентом дослідження було ведення щоденників харчування, які потім використовувались для встановлення картини харчування та дієтичних уподобань нації[22].
 • Освіта. Головні звіти бюро в галузі національної освіти стосуються дошкільної[23] й середньої[24], вищої освіти й праці[25]. У них розглядаються усі аспекти освіти в країни від дошкільної до вищої та післядипломної.
 • Навколишнє середовище. Бюро видає широкий спектр публікацій з питань довкілля, що охоплюють енерго- та водокористування, природоохоронні заходи, землеустрій та сільське господарство тощо. 2011 року був опублікований новаторський звіт із землекористування щодо Великого Бар'єрного рифу з використанням технології Google Maps[26].
 • Злочинність. Бюро публікує ряд звітів про стан злочинності в країні, про її види та відносний розподіл інцидентів[27], жертв злочинів[28] пенітенциарну систему[29] та в'язниці[30].
 • Прикладні наукові дослідження. Бюро з 1978 року проводить опитування для оцінювання витрат матеріальних та людських ресурсів на науково-дослідну діяльність (R&D) різних підприємств і організацій Австралії. Оброблені результати дають змогу спостерігати за характером та розподілом такої діяльності в країні[31].
 • узагальнені хронологічні статистичні показники Австралії.

У серпні 2017 року ліберальний уряд Малкольма Тернбулла доручив Держскарбниці видати розпорядження провести статистичне дослідження думок австралійців щодо законодавчого оформлення одностатевих шлюбів, що дістало назву — Австралійське поштове дослідження стосовно одностатевих шлюбів (англ. Australian Marriage Law Postal Survey)[32].

Переписи населення[ред. | ред. код]

Бюро, згідно із положеннями відповідного закону від 1905 року, кожні 5 років проводить австралійський перепис населення[33]. Останній, 17-й національний перепис в Австралії відбувся 9 серпня 2016 року. Результати перепису були оприлюднені 27 червня 2017 року на офіційному сайті й у вигляді друкованого звіту.

Перепис населення є найбільшим статистичним збором даних, що здійснюється бюро і одним з найважливіших для федерального уряду. Перепис має на меті точно виміряти чисельність населення, кількість домогосподарств, ряд їхніх ключових характеристик. Ця інформація використовується для інформування державних органів влади, для створення меж виборчих округів, планування інфраструктури та надання комунальних послуг. Окрім уряду дані перепису можуть вільно використовувати засоби масової інформації, неприбуткові організацій, дослідники та науковці.

Перепис 2016 року[ред. | ред. код]

Під час перепису 2016 року бюро зробило крок у здійсненні онлайн-переписів через авторизацію на власному сайті, а не через традиційні паперові форми[34]. Проте його форми були недосяжні протягом 43 годин з 7:30 вечора 9 серпня через серію хакерських атак, які спонукали бюро перейти до автономного режиму[35]. Головний статистик, Девід Каліш, сказав, що сайт був закритий після численних DDoS-атак на онлайн-форму. Управління радіотехнічної оборони Австралії (ASD) підтвердило, що інцидент був DDoS-атакою, яка не призвела до будь-якого несанкціонованого доступу або вилучення особистої інформації[36][37]. Онлайн-форма перепису була повернута о 2:30 11 серпня. Після події був оформлений сенатський запит[33]. Незалежна група під головуванням австралійського статистика зробила висновок, що онлайн-перепис підходить для задекларованих цілей, а зібрані під час нього дані можуть використовуватися як такі, що заслуговують на довіру[38].

Керівництво[ред. | ред. код]

Джордж Хедлі Кніббс, перший статистик Австралії

Від 1975 року посада керівника бюро офіційно називається — австралійський статистик (англ. Australian Statistician). Раніше посада називалась — союзний статистик (англ. Commonwealth Statistician). У різні часи посаду обіймали такі особи:

Міжнародне співробітництво[ред. | ред. код]

Австралійське бюро статистики бере участь у міжнародних та регіональних статистичних форумах, співпрацює зі Статистичним відділом ООН та європейською економічною комісією (UNECE), комітетом статистики і статистичної політики ОЕСР (CSSP), конференцією європейських статистиків (CES).

Бюро підтримує партнерські відносини з міністерством закордонних справ заради надання інформації для створення і поширення програм в Індо-Тихоокеанському регіоні. Бюро здійснювало офіційні міжнародні візити до Китаю, Японії, Канади, Кореї та Непалу[46].

Див. також[ред. | ред. код]

 • Населення Австралії
 • Уряд Австралії
 • ANZSIC — спільний австралійсько-новозеландський стандарт галузевих класифікацій.
 • SEIFA — соціально-економічні показники за районами, австралійський індекс місцевих соціальних переваг і недоліків, створений Австралійським бюро статистики.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. 1001.0 — Australian Bureau of Statistics — Annual Report, 2017-18 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 19 October. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 2. а б Phillip Thomson and Matthew Knott. David Kalisch new Australian Statistician: Leads Australian Bureau of Statistics after tumultuous year : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] / Phillip Thomson and Matthew Knott // canberratimes.com.au. — The Canberra Times, 2014. — 12 December. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 3. а б History of the Australian Bureau of Statistics : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2017. — 30 May. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 4. а б Bureau of Statistics NSW : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // records.nsw.gov.au. — NSW State Archives. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 5. а б 1005.0 — ABS Corporate Plan, 2018-19 : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 31 серпня. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 6. 1005.0 — ABS Corporate Plan, 2017-18 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2017. — 31 August. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 7. APS Values and Code of Conduct in practice : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // apsc.gov.au. — Australian Public Service Commission. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 8. 1345.0 — Key Economic Indicators, Summary : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 20 December. — Дата звернення: 2 березня 2019 року.
 9. 6401.0 — Consumer Price Index, Australia, Dec 2018 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 20 December. — Дата звернення: 2 березня 2019 року.
 10. 5206.0 — Australian National Accounts: National Income, Expenditure and Product, Sep 2018 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 20 September. — Дата звернення: 2 березня 2019 року.
 11. 6302.0 — Average Weekly Earnings, Australia, Nov 2018 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 20 November. — Дата звернення: 2 березня 2019 року.
 12. 6202.0 — Labour Force, Australia, Jan 2019 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2019. — 2 January. — Дата звернення: 2 березня 2019 року.
 13. 3101.0 — Australian Demographic Statistics, Jun 2018 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 20 December. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 14. 3218.0 — Regional Population Growth, Australia, 2016-17 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 24 April. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 15. 3222.0 — Population Projections, Australia, 2017 (base) — 2066 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 22 November. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 16. 3412.0 — Migration, Australia, 2016-17 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 27 July. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 17. 3401.0 — Overseas Arrivals and Departures, Australia, Dec 2018 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2019. — 19 February. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 18. 3301.0 — Births, Australia, 2017 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 11 December. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 19. 3302.0 - Deaths, Australia, 2017 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 26 September. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 20. 4727.0.55.003 — Australian Aboriginal and Torres Strait Islander Health Survey: Biomedical Results, 2012-13 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2014. — 10 September. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 21. 4364.0.55.005 — Australian Health Survey: Biomedical Results for Chronic Diseases, 2011-12 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2013. — 5 August. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 22. 4364.0.55.007 — Australian Health Survey: Nutrition First Results — Foods and Nutrients, 2011-12 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2014. — 9 May. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 23. 4402.0 — Childhood Education and Care, Australia, June 2017 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 23 April. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 24. 4221.0 — Schools, Australia, 2017 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 2 February. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 25. 6227.0 — Education and Work, Australia, May 2018 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 8 November. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 26. 4609.0.55.001 — Land Account: Great Barrier Reef Region, Experimental Estimates, 2014 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2014. — 18 July. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 27. 4519.0 — Recorded Crime — Offenders, 2016-17 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 8 February. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 28. 4530.0 — Crime Victimisation, Australia, 2017-18 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2019. — 13 February. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 29. 4512.0 — Corrective Services, Australia, September quarter 2018 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 30 November. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 30. 4517.0 — Prisoners in Australia, 2018 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 6 December. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 31. 8166.0 — Summary of IT Use and Innovation in Australian Business, 2016-17 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2018. — 14 June. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 32. Census and Statistics (Statistical Information) Direction 2017 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // legislation.gov.au. — Federal Register of Legislation, 2017. — 9 August. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 33. а б 2016 Census: issues of trust : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // aph.gov.au. — Parliament of Australia, 2016. — 24 November. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 34. Get online on August 9 : [англ.] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 35. Review of the events surrounding the 2016 eCensus: Improving institutional cyber security culture and practices across the Australian government—Alastair MacGibbon, Special Adviser to the Prime Minister on Cyber Security—Department of the Prime Minister and Cabinet—13 October 2016. parlinfo.aph.gov.au (Parliament of Australia). Архів оригіналу за 19 квітня 2017. Процитовано 11 квітня 2017 року. 
 36. Review of the events surrounding the 2016 eCensus: Improving institutional cyber security culture and practices across the Australian government—Alastair MacGibbon, Special Adviser to the Prime Minister on Cyber Security—Department of the Prime Minister and Cabinet—13 October 2016. parlinfo.aph.gov.au (Parliament of Australia). Архів оригіналу за 19 квітня 2017. Процитовано 13 жовтня 2016 року. 
 37. ABS Chief Statistician reveals to ABC NewsRadio the census website was taken down after four cyberattacks from an overseas source : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abc.net.au. — ABC NewsRadio, 2016. — 10 August. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 38. 2900.0 — Census of Population and Housing: Understanding the Census and Census Data, Australia, 2016 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2017. — 27 June. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 39. Susan Bambrick. Knibbs, Sir George Handley (1858–1929) : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] / Susan Bambrick // adb.anu.edu.au. — Australian Dictionary of Biography. Australian National University. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 40. Cameron Hazlehurst and Margot Kerley. Wickens, Charles Henry (1872–1939) : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] / Cameron Hazlehurst and Margot Kerley // adb.anu.edu.au. — Australian Dictionary of Biography. Australian National University. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 41. а б в г д е ж и к 1301.0 — Year Book Australia, 2005 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2005. — 21 January. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 42. а б Margot Kerley. Carver, Sir Stanley Roy (1897–1967) : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] / Margot Kerley // adb.anu.edu.au. — Australian Dictionary of Biography. Australian National University. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 43. Appointment of Australian Statistician[недоступне посилання] : [англ.] : [арх. 25 серпня 2006 року] // Press Release. — Treasurer of Australia, 2000. — 29 June. — Дата звернення: 31 січня 2007 року.
 44. Appointment of Australian Statistician[недоступне посилання] : [англ.] : [арх. 30 серпня 2007 року] // treasurer.gov.au : press Release. — Treasurer of Australia, . — Дата звернення: 12 січня 2007року.
 45. The Australian Statistician to retire (Media Release) : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, . — Дата звернення: 5 березня 2019 року.
 46. 1001.0 — Annual Report, 2013-14 : [англ.] : [арх. 5 березня 2019 року] // abs.gov.au. — Australian Bureau of Statistics, 2014. — 4 November. — Дата звернення: 5 березня 2019 року.

Посилання[ред. | ред. код]