Австралійський долар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Австралійський долар
Australian dollar
100 доларів (dollars)

100 доларів (dollars)

50 центів (cent)

50 центів (cent)

Держава(и): Австралія, Кірибаті, Кокосові острови (Кілінґ), Науру, Острів Норфолк, Острів Різдва, Острів Херд і острови Макдональд, Тувалу
Банкноти: $5, $10, $20, $50, $100
Монети: 5c, 10c, 20c, 50c , $1, $2
Символ: $ • A$
Літерний код: AUD
Цифровий код: 036
Валютний курс
(28.08.2006)
100 гривень = 25,9719 AUD
Інша інформація
Центральний банк: Резервний банк Австралії
Веб-сайт: www.rba.gov.au

Австралійській долар — офіційна валюта Австралії. Австралійський долар (AUD) — валюта Австралійського Союзу, включаючи Острів Різдва, Кокосові острови та Острів Норфолк, а також незалежні тихоокеанські держави Кірибаті, Науру і Тувалу. Ділиться на 100 центів. Звичайно скорочується знаком долара ($), але існують і інші скорочення (A$, $A, AU$ і $AU).

До самого початку XX століття Австралія була колонією Великої Британії; в обігу перебували монети місцевих приватних випусків (токени), також було випущено золоті торгові монети для міжнародних розрахунків. У 1901 було розширено автономні права Австралії, створюється британський домініон Австралійський Союз; у 1910 році вводиться в обіг перша національна валюта Австралії — фунт (за зразком фунта стерлінгів поділявся на 20 шилінгів).

Australian $1 Coin.png Монета 1 австралійський долар (англ.) Монети австралійського долара

5 австралійських долларів 10 австралійських долларів

20 австралійських долларів 50 австралійських долларів

Протягом тривалого часу в країні велася розробка макетів нового грошового знаку; було зроблено більше тисячі пропозицій з приводу назви валюти (прем’єр-міністр Австралії запропонував назву «the royal», однак ідея не отримала підтримку серед населення, валюта була названа доларом).

Австралійський долар є шостою найбільш торгівельною валютою світу (після долара США, євро, ієни, фунту стерлінгів та швейцарського франку), займаючи 5% світових валютних операцій. Популярність серед торговців валютою викликана високою процентною ставкою в Австралії, відносною свободою валютного ринку від урядового втручання, загальною стабільністю австралійської економіки та політичної системи.

Цікаві факти[ред.ред. код]

Монета номіналом 1 млн доларів

У жовтні 2011 року на Пертському монетному дворі було створено найбільшу, найважчу і найкоштовнішу золоту монету у світі[1]. Монета має діаметр 80 см та ширину 12 см, її вага становить 1012 кг і виготовлена вона з чистого золота — 9999 проби[2]. На аверсі монети зображено червоного кенгуру, а на реверсі портрет королеви Великобританії Єлизавети II. Номінал монети — 1 млн австралійських доларів, а її реальна вартість оцінюється приблизно в 53,5 мільйони[3].

Дійсний обмінний курс AUD
На MSN Money UAH CAD/UAH CHF/UAH EUR/UAH GBP/UAH HKD/UAH JPY/UAH USD/UAH
На Google Finance UAH CAD/UAH CHF/UAH EUR/UAH GBP/UAH HKD/UAH JPY/UAH USD/UAH
На Yahoo! Finance UAH CAD/UAH CHF/UAH EUR/UAH GBP/UAH HKD/UAH JPY/UAH USD/UAH
На XE.com UAH CAD/UAH CHF/UAH EUR/UAH GBP/UAH HKD/UAH JPY/UAH USD/UAH
На fxtop.com UAH CAD/UAH CHF/UAH EUR/UAH GBP/UAH HKD/UAH JPY/UAH USD/UAH
На OANDA.com UAH CAD/UAH CHF/UAH EUR/UAH GBP/UAH HKD/UAH JPY/UAH USD/UAH

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


гроші Це незавершена стаття про гроші.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.