Австралійський долар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Австралійський долар
Australian dollar
Australian 100note front.jpg
Банкнота 100 доларів
Держава(и) Австралія Австралія (країна-емітент), а також:
Кірибаті Кірибаті
Науру Науру
Тувалу Тувалу
Банкноти $5, $10, $20, $50, $100
Монети 5c, 10c, 20c, 50c , $1, $2
Символ $ або A$
Літерний код AUD
Цифровий код 036
Центральний банк Резервний банк Австралії
Веб-сайт www.rba.gov.au
Валютні курси
1 USD = 1,389 AUD (14 вересня 2018)
1 EUR = 1,623 AUD (14 вересня 2018)
1 UAH = 0,04967 AUD (14 вересня 2018)
Інфляція 2,5 % (2014)

Австралійській долар (англ. Australian dollar, код: AUD) — офіційна валюта Австралії та незалежних тихоокеанських держав Кірибаті, Науру і Тувалу. Ділиться на 100 центів. Звичайно скорочується знаком долара ($), але існують й інші скорочення (A$, $A, AU$ і $AU). Центральний банк — Резервний банк Австралії.

Історія[ред. | ред. код]

До початку XX століття Австралія була колонією Великої Британії; в обігу перебували монети місцевих приватних випусків (токени), також було випущено золоті торгові монети для міжнародних розрахунків. У 1901 було розширено автономні права Австралії, створюється британський домініон Австралійський Союз; у 1910 році вводиться в обіг перша національна валюта Австралії — фунт (за зразком фунта стерлінгів поділявся на 20 шилінгів).

Протягом тривалого часу в країні велася розробка макетів нового грошового знаку; було зроблено більше тисячі пропозицій з приводу назви валюти (прем'єр-міністр Австралії пропонував назву «the royal», однак ідея не отримала підтримку серед населення). В кінцевому рахунку валюта була названа доларом.

Для виготовлення банкнот з 1988 року використовується не папір, а спеціальний тонкий пластик.

Австралійський долар як світова валюта[ред. | ред. код]

На початок XXI століття, австралійський долар є шостою найбільш торговельною валютою світу (після долара США, євро, єни, фунта стерлінгів та швейцарського франку), займаючи 5 % світових валютних операцій. Також разом з канадським доларом займає 5-6 місця за обсягами міжнародних валютних резервів. Популярність серед торговців валютою викликана високою процентною ставкою в Австралії, відносною свободою валютного ринку від урядового втручання, загальною стабільністю австралійської економіки та політичної системи.[1]

Валютний курс[ред. | ред. код]

За коливаннями валютного курсу австралійський долар є схожим до новозеландського долара. Це пояснюється великою пов'язаністю та схожістю за структурою економік цих двох сусідніх країн.

Графіки валютних курсів австралійського долара по відношенню до долара США та євро (к-сть AUD за один USD та EUR відповідно)
Поточний обмінний курс AUD
На Google Finance: CAD CHF CNY EUR GBP JPY USD UAH
На Yahoo! Finance: CAD CHF CNY EUR GBP JPY USD UAH
На XE: CAD CHF CNY EUR GBP JPY USD UAH
На OANDA: CAD CHF CNY EUR GBP JPY USD UAH
На fxtop.com: CAD CHF CNY EUR GBP JPY USD UAH

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Монета номіналом 1 млн австралійських доларів
  • У жовтні 2011 року на Монетному дворі Перта було створено найбільшу, найважчу і найкоштовнішу золоту монету у світі. Вона має діаметр 80 см та ширину 12 см, вага становить 1012 кг і виготовлена з чистого золота — 9999 проби. На аверсі монети зображено червоного кенгуру, а на реверсі портрет королеви Великої Британії Єлизавети II. Номінал монети — 1 млн австралійських доларів, а її реальна вартість оцінюється приблизно в 53,5 мільйони.[2][3][4]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]