Автобан A2 (Швейцарія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Автобан A2
Загальні дані
Країна  Швейцарія
Мережа Автобани Швейцарії
Номер A2
Довжина 295 км
початок Базель
кінець К'яссо
Дорожнє покриття асфальтобетон
OpenStreetMap r27784  ·R

CMNS: Автобан A2 у Вікісховищі

Автобан A2 (Готардська автомагістраль) — автомагістраль у Швейцарії, що утворює головну вісь Швейцарії з півночі на південь від Базеля до К'яссо, звиваючись із легким дрейфом на схід. Вона лежить на Готардській осі і перетинає Альпи. Відкрита в 1955 році під назвою «Дорога Люцерн-південь»[1], A2 є однією з найбільш завантажених автострад у Швейцарії.

Автомагістраль A2 виїжджає з Базеля на південь у напрямку Ольтен, Зурзе, Люцерн, Станс, Альтдорф, Ерстфельд, Гешенен, Айроло, Біаска, Беллінцона, Лугано та досягає К'яссо. Перетинається з автомагістралями A1, A8, A13 і A14.

Сен-Готтардський тунель лежить в центрі автомагістралі та є її кульмінаційною точкою. З максимальною висотою 1 175 метрів[2] у найвищій точці тунелю автомагістраль A2 має найнижчу максимальну висоту серед будь-яких прямих доріг із півночі на південь через Альпи. Кілометрові затори часто зустрічаються на обох входах в тунель, але частіше на північному фланзі. Складність проїзду через тунель Сент-Готтард полягає в тому, що це автомагістральний тунель з однією смугою в кожному напрямку, але без центрального резервування. Наразі уряд Швейцарії вирішив модернізувати другий тунель у повний автомобільний тунель, щоб забезпечити необхідну реконструкцію першого автомобільного тунелю. Після завершення робіт на першому тунелі уряд Швейцарії планує використовувати одну смугу в кожному тунелі (рух у північному напрямку у новозбудованому тунелі, рух у південному напрямку в реконструйованому), щоб зберегти поточну загальну пропускну здатність тунелю відповідно до вимог з конституційною нормою Швейцарії, яка забороняє подальше зростання пропускної здатності через Альпи[3]. За будь-якого варіанту реконструкція тривала б кілька років – один варіант перекинув би рух через перевал, інший пропонував завантажувати транспорт на потяги з новим терміналом, третій закривав би тунель на кілька місяців щороку протягом певного періоду часу. десятиліття. Усе це має свої недоліки, і використання другого тунелю було обрано як найкращий варіант для реконструкції. Подальше використання обох тунелів було предметом народного референдуму, який відбувся в лютому 2016 року, де це було схвалено. Фактична модернізація другого автомобільного тунелю триватиме з 2020 по 2027 рік за ціною 2,7 мільярдів франків на весь проект, включаючи наступну реконструкцію першого тунелю[4].

Поблизу Люцерна ця автомагістраль проходить через тунель Зонненберг, який донедавна був найбільшим у світі ядерним укриттям.

  1. Vor 60 Jahren wurde in Luzern die erste Schweizer Autobahn eröffnet. Radio Pilatus (German) . CH Media. 10 червня 2015. Процитовано 11 липня 2021.
  2. Der Tiefbau, Volume 14 (1974)
  3. Gotthard II: an extra tunnel but no new traffic. DriveEuropeNews.com. 16 вересня 2013. Процитовано 25 січня 2016.
  4. Bundesrat will zweite Röhre für Gotthard-Strassentunnel. SF Schweizer Fernsehen. 27 червня 2012. Архів оригіналу за 11 квітня 2013. Процитовано 27 червня 2012.