Автомагістраль M3 (Росія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
M3
Автомагістраль «Україна»
M3 karte gross1.jpg
Довжина: 490 км
Південно-західний край: кордон з Україною
Північно-східний край: Москва

Автомагістраль M3 або Автомагістраль «Україна»автомобільна дорога федерального значення МоскваКалугаБрянськ — державний кордон з Україною. Складова частина європейського маршруту E101. Довжина автомагістралі — 490 кілометрів.

Маршрут[ред.ред. код]

Автомагістраль М3 починається на перетині Ленінського проспекту і МКАДу, далі прямує у південно-західному напрямі територією Московської області, проходить південніше району Солнцева міста Москви й аеропорта «Внуково», до повороту на Крьокшино є сучасною автомагістралью з розв'язками, надземними пішоходними переходами, розділової смугою і 4-5 смугами руху у кожну боці.

М3 проходить через місто Апрелєвка та по південній околиці містечка Наро-Фомінська. Далі автомагістраль йде територією Калузької області, перетинаючись у районі міста Обнінська з автошляхом А 101, проходить повз Калугу за 16 кілометрів на захід від міста, далі прямує територією Брянської області у південному напрямі, проходячи на відстані 10 кілометрів на схід від Брянська і перетинаючись з автодорогою А 141, проходить кілька кілометрів територією Курської області, повертає на південний захід у районі примикання траси ОрелКиїв і перетинає державний кордон з Україною.

Продовження дороги територією України — автомагістраль М 02 на Київ й Одесу.

Поточний стан[ред.ред. код]

На літо 2008 на трасі відбувалося розширення дорожного полотна в Московській і Калузькій областях, будівництво надземних пішохідних переходів і будівництво розв'язок в Апрелєвці і перетині з автодорогою А 107.

До Обнінська (Калузька область) траса складається з двох смуг у кожний бік без розділової смуги. Від Обнінська до 174 км (поворот на Калугу) траса відремонтована, із хорошим покриттям і відбійниками. Далі М3 складається з двох смуг і перебуває у поганому стані (тріщини, колійность).

Цілорічно М3 перевантажена фурами, які їдуть із сусідніх областей, України й інших країн.

Джерела[ред.ред. код]