Автомагістраль M58 (Росія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
M58
Автомагістраль «Амур»
(споруджується)
Amur karte RF.jpg
Довжина: 2165 км
Західний край: Чита
Східний край: Хабаровськ

Федеральна автомобільна дорога М58 «Аму́р» — автомобільна дорога федерального значення в Росії Чита — Хабаровськ, споруджується автомагістраль, частина траси Омськ — Новосибірськ — Кемерово — Красноярськ — Іркутськ — Улан-Уде — Чита — Хабаровськ — Владивосток, з під'їздами до Благовєщенська, портів Ваніно і Находка. Забезпечує наскрізний цілорічний рух між Москвою і Владивостоком.

За фінансово-господарськими планами, ділянка Чита-Хабаровськ матиме ширину 7 м, на добу по ній проїжджатиме до 3000 автомобілів з середньої швидкістю 100 км/год. Ділянка завдовжки близько 2165 км.

М58 «Амур» — автомобільна дорога федерального значення, що сполучає Читу і Хабаровськ. Протяжність траси складає більше 2 тис. км. Траса проходить через Читу, Невіри, Свободний, Архару, Біробіджан і Хабаровськ і розташована на території чотирьох суб'єктів РФ: Забайкальського і Хабаровського країв, Амурської області і Єврейського автономного округу. Траса «Амур» забезпечує наскрізний цілорічний рух між Москвою і Владивостоком. Розрахункова інтенсивність руху — 3 тисячі автомобілів за добу.

Будівництво автомобільної дороги «Амур» у рамках виконання доручення президента РФ і федеральної цільової програми «Модернізація транспортної системи Росії (2002–2010 роках)» завершилося в 2010. Траса є частиною азійського маршруту АН30 Чита — Хабаровськ — Уссурійськ.

Відгалуження БєлогорськБлаговєщенськ довжиною 124 км було побудовано у 1949 році, реконструйовано в 1998–2001 роках[1]. Є частиною азійського маршруту АН31 Бєлогорськ — Благовєщенськ — Хейхе — Харбін — Шеньян — Далянь.