Автоматизована система комерційного обліку електричної енергії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Автоматизована система комерційного обліку електричної енергії (АСКОЕ) — сукупність об'єднаних в єдину функціональну метрологічно-атестовану систему локального устаткування збору і обробки даних засобів (засобу) обліку, каналів передачі інформації та пристроїв приймання, обробки, відображення та реєстрації інформації;[1]

{Абзац п'ятий пункту 1.2 в редакції Постанови Національної комісії регулювання електроенергетики № 1497 від 22.11.2006; із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики № 1449 від 25.12.2008}

До складу АСКОЕ споживача входять:

  • лічильники (разом з вимірювальними трансформаторами та колами обліку),
  • канали передачі даних до споживача та енергопостачальної організації,
  • комунікаційне обладнання на базі промислових комп'ютерів (інтелектуальні концентратори) для збору і обробки даних вимірювань та пристрої які забезпечують передачу даних (наприклад модеми).

Передача даних в енергопостачальну компанію може здійснюватись двома шляхами:

  1. АСКОЕ енергопостачальної компанії безпосередньо опитує лічильники споживача (Тобто АСКОЕ енергопостачальної компанії взаємодіє з локальним устаткуванням збору і обробки данних [ЛУЗОД] споживача)
  2. АСКОЕ енергопостачальної компанії отримує дані обліку з комп'ютера споживача (за допомогою передачі файлів-макетів, або безпосереднім доступом до бази даних)

3.35. Об'єкт (крім багатоквартирних житлових будинків та населених пунктів) з приєднаною потужністю електроустановок 150 кВт і більше та середньомісячним обсягом споживання за попередні 12 розрахункових періодів для діючих електроустановок або заявленим обсягом споживання електричної енергії для нових електроустановок 50 тис.кВт.год і більше має бути забезпечений локальним устаткуванням збору та обробки даних у межах періоду, визначеного для встановлення зазначених засобів обліку відповідно до договору.

{Абзац перший пункту 3.35 із змінами, внесеними згідно з Постановою НКРЕ № 105 від 04.02.2010}

Об'єкт з приєднаною потужністю електроустановок до 150 кВт та середньомісячним обсягом споживання за попередні 12 розрахункових періодів для діючих електроустановок або заявленим обсягом споживання електричної енергії для нових електроустановок до 50 тис. кВт·год може бути забезпечений ЛУЗОД електропередавальною організацією за власний рахунок, якщо це необхідно з технічних та/або економічних міркувань електропередавальної організації.

{Пункт 3.35 глави 3 доповнено новим абзацом другим згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2684 від 29.10.2015}

У разі підключення нових електроустановок середньомісячним обсягом споживання вважається заявлений споживачем обсяг споживання електричної енергії. Якщо на об'єкті з приєднаною потужністю електроустановок 150 кВт і більше впродовж трьох послідовних розрахункових періодів середньомісячний обсяг споживання електричної енергії становить 50 тис. кВт·год і більше, такий об'єкт має бути забезпечений ЛУЗОД.

{Абзац третій пункту 3.35 глави 3 в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2684 від 29.10.2015}

Період для встановлення локального устаткування збору та обробки даних, автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії споживача для організації обліку діючих електроустановок визначається окремим договором між електропередавальною організацією та споживачем.

Характеристики засобів диференційного (погодинного) обліку електричної енергії, призначених для визначення обсягу електричної енергії з метою забезпечення проведення розрахунків за електричну енергію, мають відповідати вимогам нормативних документів до автоматизованих систем комерційного обліку суб'єктів Оптового ринку електричної енергії України.

{Абзац шостий пункту 3.35 глави 3 виключено на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2684 від 29.10.2015}

Споживач має право об'єднати локальне устаткування збору та обробки даних в автоматизовану систему комерційного обліку електричної енергії споживача.

Електропередавальна організація приймає до розрахунків за електричну енергію схему розрахункового обліку електричної енергії після встановлення локального устаткування збору та обробки даних або автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії споживача.

{Пункт 3.35 в редакції Постанови Національної комісії регулювання електроенергетики № 1449 від 25.12.2008}[2]

Встановлення ЛУЗОД здійснюється за проектною документацію, погодженою енергопередавальною (енергопостачальною) організацією, виконується за рахунок вузла обліку (Лист Національної комісії регулювання електроенергетики України (НКРЕ № 24.09.2007 № 5665/19/17-07))

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]