Автоматичне керування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Автомати́чне керува́ннякерування за допомогою комплексу приладів і механізмів початком дії, послідовністю і припиненням окремих операцій робочого процесу без безпосередньої участі людини.

Застосування[ред.ред. код]

Автоматичне керування широко застосовується в найрізноманітніших галузях: у машинобудуванні, металургії, хімічній промисловості, текстильній і харчовій; в електроламповому, скляному, поліграфічному та інших виробництвах; на транспорті, в енергетиці, техніці зв'язку тощо. Автоматичне керування роботою доменних і мартенівських печей, електростанцій, цехів, заводів з виготовлення деталей машин та інших виробів різко підвищує продуктивність устаткування, інтенсифікує виробничі процеси, знижує собівартість готової продукції, а також набагато поліпшує умови праці робітників.

Системи керування[ред.ред. код]

Автоматичне керування здійснюється механічними, гідравлічними, пневматичними і електричними системами. Часто всі системи автоматичного керування об'єднуються в одній установці. В поєднанні з засобами обчислювальної техніки програмне керування дозволяє створювати високоорганізовані системи автоматичного керування, що автоматично вибирають найвигідніші режими роботи як окремих машин і механізмів, так і цілих виробничих комплексів. При централізованому автоматичному керуванні на невеликих відстанях застосовують дистанційне керування, а на значних — телекерування.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]