Автоматичний карабін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Автомат (зброя))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Автоматичний карабін
Зображення
CMNS: Автоматичний карабін у Вікісховищі

Автоматичний карабін (в англомовних країнах відомий як штурмова гвинтівка (ШГ, англ. assault rifle), також автоматична гвинтівка[1], не технічне: автомат[1][2]) — ручна особиста автоматична вогнепальна зброя під проміжний гвинтівковий набій, призначена для ураження живої сили супротивника в ближньому бою і здатна створювати велику щільність вогню.

У країнах ОВД це поняття і поняття автоматичної гвинтівки поєднували терміном «автомат», що є помилкою. Головною відмінністю карабінів є вкорочена довжина їх ствола до 40-50 калібрів у порівнянні з 70 і більше калібрами для стволів гвинтівок. Таке обмеження довжини ствола призвело до появи сучасної схеми компонування елементів зброї — «буллпап».

Термін[ред. | ред. код]

У СРСР терміном «автомат» позначали різні за класом види автоматичної зброї Калашникова, що є технічно безграмотно. З врахуванням калібру і довжини ствола, 7,62мм АК-47/АКМ є автоматичним карабіном, а 5,45мм АК-74 належить до класу автоматичних гвинтівок.[3]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Захист Вітчизни (рівень стандарту) : підруч. для 10 кл. закл. заг. серед. осв. / С. Хараху, В. Павлов, І. Дзюба, Є. Саганчі. – Львів : Світ, 2018. – 216 с. : іл., табл. ISBN 978-966-914-100-2 (С.93)
  2. Застаріле: ГОСТ 28653-90. Оружие стрелковое. Термины и определения [Архівовано 14 серпня 2014 у Wayback Machine.](рос.)
  3. КРАТКИЙ ОБЗОР ТИПИЧНЫХ ЗАБЛУЖДЕНИЙ ОБ ОГНЕСТРЕЛЬНОМ ОРУЖИИ. 100-летию Гаагской конвенции посвящается. Требования к законодателям о внесении изменений в Федеральный закон «Об оружии» [Архівовано 9 жовтня 2016 у Wayback Machine.](рос.)