Автомобільна промисловість у ПАР

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Автомобільна промисловість ПАР — галузь економіки ПАР.

Південна Африка традиційно є лідером в автомобільній промисловості Африки і в даний час виробляє понад 0,5 мільйона усіх видів автомобілів в рік. У той час як внутрішній розвиток вантажних автомобілів і військової техніки існує, автомобілі, побудовані за ліцензією зарубіжних брендів є основою.

Історія[ред. | ред. код]

Ford Capri Perana
Chevrolet Firenza

Ранні дні[ред. | ред. код]

В перші дні Південно-Африканська автомобільна промисловість була зосереджена на британських виробниках і, в меншій мірі на американських. Volkswagen мав також довгострокову присутність, будучи особливо популярним серед тих авриканерів, які не бажали купувати британський автомобіль.[1] До кінця 1970-х років, японські виробники вже утвердилися і британські виробники були витіснені. В кінці сімдесятих, Sigma Motors планував злиття з British Leyland, відомий локально як Leykor. Коли це злиття не вдалося, Leyland довелося продиратися, щоб створити абсолютно нову дилерську мережу всього лише через місяць.[2] Присутність Leyland в Південній Африці вже ніколи не відновилась.

Після паливної кризи, великі американські автомобілі, які були дуже популярні рішуче знизилася в продажах. До кінця 1970-х років, Mazda 323 і Volkswagen Golf були бест-селлерами, а автомобілі американської розробки не більше доступні на регулярній основі. Деякий час, попит на великі седани був заповнений шляхом складання деяких більш компактних австралійських автомобілів марок Ford і Holden, але їх виробництво було припинено на користь більш компактних європейських моделей.[3] Після початку санкцій ООН проти апартеїду, економіка стягнулась і в 1976 році показала найгірші показники продажів з 1972 року.[4] Chrysler SA почав злиття з Illings (Mazda), щоб сформувати Sigma Motor Corporation. Chrysler був дуже успішним в кінці шістдесятих років, коли модель Valiant була найбільш продаваним легковим автомобілем в 1966, 1967 і 1968 роках, але після цього почалося серйозне зниження.[5] Вивід на ринок Mitsubishi дав відстрочку екзикуції для Chrysler, але важкий економічний клімат другої половини 1970-х років виявився занадто сильним.

Зростання[ред. | ред. код]

Автомобільна промисловість обслуговується 303,000 робітниками в Південній Африці. В 2003 році і в 2004 році країна експортувала в повністю складеному вигляді автотранспортні засоби в 53 країни, включаючи багато розвинених країн, таких як Японія, США, Велика Британія, Австралія та Німеччина. Багато виробників, які базуються в Південній Африці зараз роблять її основною виробничою базою. У 2004 році ПАР була відповідальна за виробництво 84% всіх автомобілів, вироблених в Африці, 7 мільйонів з яких перебувають на дорогах Південної Африки. У 2004 році з Південної Африки було експортовано 110,000 автомобілів, з яких 100,000 були пасажирські транспортні засоби.

У 2007 році автомобільна промисловість знову зросла, випускаючи понад 500,000 автомобілів в рік. У той час прирівнюючи лише невеликий фактор глобального виробництва автомобілів в 73 мільйонів, це зробили великий місцевий внеок, що становить 7,5% від ВВП країни. У 2010 році Національна асоціація автомобільних виробників Південної Африки (NAAMSA) повідомила, що продажі нових автомобілів перевищили свої первинні очікування на 7%, з великим локальним зростанням, яке досягнуло 24%, забезпечуючи великий імпульс після рецесії 2008-2009 років. Це знайшло своє відображення в 2010 році, коли 271,000 транспортних засобів пішло на експорт, таким чином показуючи зростання у більш ніж два рази порівняно з попередніми роками.[6]

Сучасний стан[ред. | ред. код]

Perana Z-One

Сучасна автомобільна промисловість Південної Африки була розпочата в 1995 році і з тих пір забезпечила великий обсяг експорту. Це спонукало світових автовиробників надати виробничі контракти на південноафриканських заводах.[7] Південна Африка займається складанням автомобілів і легких вантажівок моделей починаючи з 1920-х років, а основними міжнародними виробниками країни є: BMW, Chrysler, General Motors, Fiat Automobiles, Ford Motor Company, Nissan, Toyota та Volkswagen.

Всі ці виробники зосереджені в провінціях Східно-Капська, Ґаутенг і Квазулу-Наталь.

Південно-Африканські автомобільні виробники[ред. | ред. код]

 • Advanced Automotive Design
 • Birkin Cars
 • Harper Sports Cars
 • Marauder
 • Optimal Energy
 • Perana Performance Group

Іноземні автомобільні виробники[ред. | ред. код]

Ворота заводу BMW в Россліні в місті Тшване

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Experts talks on automotive industry in SA. carkingdirect. Архів оригіналу за 27 жовтень 2016. Процитовано 27 October 2016. 
 2. Haler, Justin, ред. (July 1979). Editor's Log. SA Motor (Randburg, South Africa: SA Motor (Pty) Ltd) 17 (7): 7. 
 3. Thomas, Harvey (July 1979). Dramatic shift in car buying. SA Motor (Randburg, South Africa: SA Motor (Pty) Ltd) 17 (7): 30. 
 4. Howard, Tony, ред. (December 1976). Editor's Desk. SA Motor (Cape Town, South Africa: Scott Publications): 9. 
 5. Howard, Tony (October 1976). Chrysler on the move. SA Motor (Cape Town, South Africa: Scott Publications): 18. 
 6. Automotive in South Africa - Key information on the South African motor industry. MBendi.com. Архів оригіналу за 2008-12-02. Процитовано 2015-12-10. 
 7. South African Embassy - Automotive Industry. www.zuidafrika.nl. Процитовано 2015-12-10. 

Посилання[ред. | ред. код]