Автомобільні шляхи України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Автошлях М29 на ділянці Харків ― Дніпро

Автомобі́льні шляхи́ загального користування в Украї́ні — мережа доріг на території України, що об'єднує між собою населені пункти та окремі об'єкти та призначена для руху транспортних засобів, перевезення пасажирів та вантажів.

Державна політика у сфері дорожнього господарства та здійснення державного управління автомобільними дорогами загального користування реалізується Державним агентством автомобільних доріг України (Укравтодор)[1].

Протяжність автомобільних державних доріг в Україні становить 169,5 тис. км. Мережа основних маршрутів поширена по всій країні і з'єднує всі великі міста України, а також надає транскордонні маршрути із сусідніми країнами, з них з твердим покриттям — 165,8 тис. км. За стан цих доріг відповідає Державне агентство автомобільних доріг України[2].

Ще є 250 тис. км вулиць міст, за стан яких відповідають місцеві органи влади[2]. Також є відомчі і внутрішньогосподарські дороги.

Історія

[ред. | ред. код]

Станом на 1940 рік загальна протяжність автошляхів на території УРСР становила 270,7 тис. км. Переважно це були ґрунтові дороги. Лише 10,8 % доріг мали тверде покриття.

Найінтенсивнішими темпами дороги будувались у 60—70-і роки XX сторіччя. Яскравим прикладом шляхобудівного сподвижництва слугує зокрема робота Новомиргородської шляхово-експлуатаційної дільниці ШЕД-722, яка під керівництвом інженера-шляховика Степана Кожум'яки за 7 років плідної роботи (1955—1961) завершила будівництво автотраси Черкаси—Умань—Гайсин—Брацлав (317 км, на дистанції Сміла—Брацлав) і спорудила до середини 70-х рр. 12 автошляхових мостів через річку Велику Вись.

До кінця 80-х років загальна мережа автомобільних доріг в Україні була фактично збудована.

Наразі розвиток автомобільних шляхів загального користування відстає від темпів автомобілізації країни. Протягом 1990—2010 рр. їх протяжність практично не збільшувалася. Щільність автомобільних доріг в Україні у 6,6 раза менша, ніж у Франції (відповідно 0,28 та 1,84 кілометра доріг на 1 кв. кілометр площі країни). Протяжність швидкісних доріг в Україні становить 0,28 тис. кілометрів (у Німеччині — 12,5 тис. кілометрів, у Франції — 7,1 тис. кілометрів[джерело?]), а рівень фінансування одного кілометра автодоріг в Україні відповідно у 5,5—6 разів менший, ніж у зазначених країнах.

У 2020 стартувала програма «Велике будівництво», що реалізується КМУ, Міністерством Інфраструктури під патронацією Президента України Володимира Зеленського.

Протягом 2020—2021 реалізується багато визначних проєктів: Будівництво Запорізьких, Кременчуцьких мостів, «Бориспільської траси», дороги Київ-Харків, Дніпро-Решетиліка. Розпочато реалізацію добудови Дарницького мосту в Києві.

Транспортно-експлуатаційний стан

[ред. | ред. код]

Майже всі автомобільні шляхи України проходять через населені пункти, що не відповідає вимогам до міжнародних транспортних коридорів, адже призводить до обмеження швидкості руху автомобільного транспорту.

Незадовільним є транспортно-експлуатаційний стан автошляхів: 51,1 % не відповідає вимогам за рівністю, 39,2 % — за міцністю[3]. Середня швидкість руху на автошляхах України у 2–3 рази нижча, ніж у західноєвропейських країнах[джерело?].

Це пояснюється зокрема тим, що тягар на утримання транспортної мережі на душу населення в Україні є більшим порівняно з європейськими країнами через відносно невелику густоту населення (76 осіб на 1 кв. кілометр), низьку купівельну спроможність громадян (1/5 купівельної спроможності Єврозони), порівняно невеликий парк автомобілів та значну територію країни[джерело?].

Класифікація

[ред. | ред. код]

Автомобільні дороги класифікують:

 • за значенням;
 • за покриттям;
 • за категорією.

За значенням

[ред. | ред. код]
 • автомобільні дороги загального користування державного та місцевого значення.
 • вулиці і дороги міст та інших населених пунктів;
 • відомчі (технологічні) автомобільні дороги. До них належать внутрішньогосподарські технологічні дороги, що знаходяться у власності юридичних або фізичних осіб.
 • автомобільні дороги на приватних територіях. До них належать автомобільні дороги, що розташовані на територіях, власниками яких є юридичні (недержавні) або фізичні особи.
Складові частини автодоріг

У межах смуги відведення

 • земляне полотно, проїзна частина, дорожнє покриття, смуга руху, споруди дорожнього водовідводу, штучні споруди;
 • інженерне облаштування: спеціальні споруди та засоби, призначені для забезпечення безпечних та зручних умов руху (освітлення, технологічного зв'язку, вимірювання вагових і габаритних параметрів транспортних засобів, примусового зниження швидкості руху), об'єкти дорожнього сервісу;
 • архітектурне облаштування: архітектурні споруди та декоративні насадження, що призначені для забезпечення естетичного вигляду автомобільних доріг;
 • технічні засоби організації дорожнього руху, автопавільйони, лінійні споруди і комплекси, що забезпечують функціонування і збереження доріг;
 • зелені насадження.

За межами смуги відведення

До складових автомобільної дороги, що перебувають за межами смуги відведення, належать:

 • об'єкти дорожнього сервісу, архітектурне облаштування;
 • будівлі та споруди, що забезпечують її функціонування: виробничі бази та придорожні кар'єри, лінійні жилі будинки, лінійні та інші споруди для виконання ремонтів та утримання доріг, їх збереження і контролю дорожнього руху, комплекси дорожнього сервісу;
 • поромні переправи, снігозахисні споруди, протилавинні і протисельові споруди, уловлювальні з'їзди;
 • майданчики для стоянки транспортних засобів, відпочинку, видові, для складування дорожньо-будівельних та інших матеріалів;
 • нагірні канави, випарні басейни, відкриті та закриті дренажні системи.

Вулиці і дороги міст та інших населених пунктів

[ред. | ред. код]

Вулиці і дороги міст та інших населених пунктів поділяються на:

 • магістральні дороги (безперервного руху та регульованого руху),
 • магістральні вулиці загальноміського значення (безперервного руху та регульованого руху),
 • магістральні вулиці районного значення, а також вулиці і дороги місцевого значення.

Складовими вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є: проїзна частина вулиць і доріг, трамвайне полотно, дорожнє покриття, штучні споруди, споруди дорожнього водовідводу, технічні засоби організації дорожнього руху, зупинки міського транспорту, тротуари, пішохідні та велосипедні доріжки, зелені насадження, наземні та підземні мережі.

Дороги спеціального призначення

[ред. | ред. код]

Автомобільні шляхи спеціального призначення — це під'їзди до військових та інших режимних об'єктів, великих залізничних вузлів, станцій, переправ, морських та річкових портів, а також автомобільні дороги оборонного значення.

За покриттям

[ред. | ред. код]

За покриттям розрізняють:

 • з твердим покриттям — автомобільні дороги з одношаровим чи багатошаровим дорожнім покриттям, яке складається з різних видів ущільнених дорожніх сумішей або кам'яних матеріалів (щебінь, гравій, шлак), оброблених або не оброблених в'яжучими речовинами.

Поділяються на:

81 % державних доріг мають асфальтобетонне покриття, 8,7 % — цементобетонне і 10,2 % — чорне.

Місцеві автомобільні дороги в переважній більшості (45,1 %) — це чорні шосе. Асфальтобетонними є 51,1 % територіальних доріг і 23,8 % районних. Сільські дороги на 42,4 % складаються з чорних шосе, на 26,6 % — з білих щебеневих, гравійних, на 19,8 % — з асфальтобетонних.

За категоріями

[ред. | ред. код]

Залежно від пропускної здатності, кількості смуг руху, ширини смуг, ширини проїзної частини, ширини земляного полотна, ширини смуги відводу, поздовжнього похилу дороги та радіусу закруглень дороги, автомобільні дороги поділяють на 5 категорій[4].:

Категорія 2 3 4 5
Розрахункова перспективна інтенсивність руху (в транспортних одиницях на добу) >10000 >10000 >3000-10000 >1000-3000 >150-1000 <150
Розрахункова перспективна інтенсивність руху (в приведених до легкового автомобіля) >14000 >14000 >5000-14000 >2500-5000 >300-2500 <300
Розрахункова швидкість руху, км/год 130 110 90 90 90 90
Кількість смуг (в обидві сторони), шт 4;6;8 4;6 2 2 2 1(всього)
Ширина смуги руху, м 3,75 3,75 3,75 3,5 3,0 4,5
Ширина роздільної смуги, м 6,0 3,0 - - - -
Ширина укріпленої смуги на розділювальній смузі, м 0,75 0,50 - - - -
Найменша ширина земляного полотна, м 28,5; 36,0; 43,5 28,5; 36,0 15 12 10 8
Найменший радіус кривої у плані, м 1000 700 450 450 450 450
Найбільший поздовжній похил, проміле 40 50 60 60 60 60

Дороги I категорії з обов'язковою розділювальною смугою і 2–4 смугами для руху в одному напрямку мають протяжність усього 2,2 тис. км або 1,3 % від протяжності доріг з твердим покриттям.

Найбільше доріг I категорії в Київській області — 401 км. Після неї йдуть Житомирська — 232 км, Донецька —230 км, Дніпропетровська — 226 км і Харківська — 166 км. Деякі області практично не мають доріг такої якості: Кіровоградська — 1 км, Сумська — 4 км, Закарпатська — 12 км і Чернівецька — 13 км.

Пропускна здатність окремих автошляхів України дорівнює або перевищує ці стандарти. Зокрема дорога Київ — аеропорт «Бориспіль» має пропускну здатність понад 300 тис. авт/добу[джерело?] та 4–5 смуг в обидва напрямки.

У процентному відношенні в Україні дорогами першої категорії є 1 % всіх автошляхів, другої — 8 %, третьої — 17 %, четвертої — 63 %[5] та 11 % п'ятої.

Автомобільні дороги загального користування

[ред. | ред. код]

Автомобільні дороги загального користування поділяються на:

 • дороги державного значення (міжнародні, національні та регіональні дороги)
 • дороги місцевого значення (територіальні, обласні та районні дороги)[6].

Переліки доріг державного та місцевого значення, у тому числі їх ділянок, що суміщаються з вулицями міст та інших населених пунктів, затверджуються відповідно Кабінетом Міністрів України та Радою Міністрів Автономної Республіки Крим і обласними державними адміністраціями один раз на три роки.

Автомобільні дороги загального користування перебувають у державній власності і не підлягають приватизації. Вони є складовою Єдиної транспортної системи України і задовольняють потреби суспільства в автомобільних пасажирських і вантажних перевезеннях.

Дороги державного значення

[ред. | ред. код]

Автомобільні дороги державного значення — це автомобільні дороги загального користування, до яких належать міжнародні, національні, регіональні та територіальні автомобільні дороги, які позначені відповідними дорожніми знаками;[7]

Загальна протяжність автомобільних доріг державного значення станом на 30.01.2019 року 46 640 км(до 2019р було— 49117,4 км)[8].

Позначення дороги знаком

Міжнародні

[ред. | ред. код]
 • суміщаються з міжнародними транспортними коридорами та/або
 • входять до Європейської мережі основних, проміжних, з'єднувальних автомобільних доріг та відгалужень,
 • мають відповідну міжнародну індексацію і забезпечують міжнародні автомобільні перевезення.

Міжнародні дороги позначаються літерою та двозначним числом «М-ХХ». Вони становлять 4,9 % довжини всіх автомобільних доріг України.

Згідно з угодою про головні міжнародні транспортні артерії (AGR) від 15 листопада 1975 року, основні дороги Європи позначаються літерою та двозначним числом «Е-ХХ». Основні дороги в напрямку західсхід позначаються парними числами та закінчуються на 0 (Е20, Е30 … Е90), проміжні мають на кінці індексу парну цифру (Е12, Е18 … Е94). Основні дороги в напрямку північпівдень позначаються непарними числами та закінчуються на цифру 5 (Е05, Е15 … Е95), проміжні мають на кінці непарну цифру (Е01, Е03 … Е93).

Загальна протяжність міжнародних автомобільних доріг на території України — 9311,2 км (8652,7 км).[8]

Національні

[ред. | ред. код]
 • суміщені з національними транспортними коридорами і не належать до міжнародних автомобільних доріг, та
 • з'єднують Київ, адміністративний центр Автономної Республіки Крим, адміністративні центри областей, місто Севастополь між собою, великі промислові і культурні центри з міжнародними автомобільними дорогами.

Національні дороги позначаються однією літерою «Н» та двозначним числом. Національних доріг 2,9 % від загальної довжини доріг.

Загальна протяжність національних автомобільних доріг — 7175,2 км (до 30.01.2019 р. ― 4830,4 км).[8]

Регіональні

[ред. | ред. код]
 • з'єднують дві або більше областей між собою,
 • з'єднують основні міжнародні автомобільні пункти пропуску через державний кордон, морські та авіаційні порти міжнародного значення, найважливіші об'єкти національної культурної спадщини, курортні зони з міжнародними та національними автомобільними дорогами.

Регіональні дороги позначаються літерою «Р». Регіональних доріг 4,7 %.

Загальна протяжність регіональних автомобільних доріг — 8492,6 км (до 30.01.2019 р. ― 10089,8 км).[8]

Територіальні

[ред. | ред. код]

На сьогодні відносять до шляхів Державного значення та фінансуються з центрального бюджету.

 • з'єднують адміністративні центри Криму й областей з районними центрами, містами обласного значення, міста обласного значення між собою та адміністративні центри районів між собою.
 • сполучають з дорогами державного значення основні аеропорти, морські та річкові порти, залізничні вузли, об'єкти національного і культурного надбання та курортного і природно-заповідного фонду, автомобільні пункти пропуску міжнародного та міждержавного значення через державний кордон.

Загальна довжина територіальних доріг становить 21 661 км (до 30.01.2019 р ― 25544,5 км)[8], або 15,8 % шляхів.

Територіальні дороги України позначаються літерою «Т» і чотиризначним цифровим індексом в якому перші дві цифри — індекс області, дві другі — номер дороги, наприклад: автомобільна дорога Т 2502 Семенівка—Новгород-Сіверський—Глухів—контрольно-пропускний пункт «Катеринівка».

Приклад позначення територіальної дороги.

{{Автомобільні шляхи України}} - це посилання на сторінки ОСМ-вікі з переліками місцевих шляхіа у вигляді таблиц.

Дороги місцевого значення

[ред. | ред. код]

Автомобільні дороги місцевого значення складають переважну частку сучасної автодорожньої мережі (121,7 тис. км, або 71,8 % загальної довжини), поділяються на обласні та районні.

Обласний автошлях ІІ категорії. Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань (Шпола). Побудований ШЕД-722 у 1961 р.
Обласний автошлях ІІІ категорії. Найпоширеніший вид доріг в Україні

Обласні

[ред. | ред. код]

З'єднують адміністративні центри Автономної Республіки Крим і областей з іншими населеними пунктами в межах Криму чи області між собою та з залізничними станціями, аеропортами, річковими портами, пунктами пропуску через державний кордон і місцями відпочинку, які не належать до доріг державного значення.

Загальна протяжність 52,1 тис. км. У середньому на район припадає 106,3 км обласних автомобільних доріг. До обласних доріг належить 30,7 % доріг України. Обласні дороги України позначаються літерою «О» і шестизначним або семизначним цифровим індексом, у якому перші дві цифри — індекс області, треті та четверті ― індекс району та 5,6,7-і цифри ― номер шляху, наприклад: автомобільна дорога О-212004 Лозова—Близнюки—Барвінкове.

Посилання на перелік: Обласні автомобільні дороги України загального користування

Районні або сільські — «С»

[ред. | ред. код]

З'єднують районні адміністративні центри з іншими населеними пунктами району, а останні — між собою, з підприємствами, об'єктами культури, іншими дорогами загального користування в межах району. Позначаються літерою — «С» та шестизначним або семизначним числом, де перші дві позначають область, наступні дві-район, а 5-7 номер шляху.

Їх довжина становить 69,5 тис. км. В середньому на одне село припадає всього 2,44 км районних автомобільних доріг, які повинні забезпечувати життєдіяльність 555 його мешканців (середня чисельність). Районних доріг в Україні ― 41 %.

Посилання на актуальний перелік: Районні автомобільні дороги України загального користування

Індекси територіальних доріг місцевого значення та загальна довжина[9] всіх автошляхів за областями

Індекс Регіон Довжина шляхів, км Індекс Регіон Довжина шляхів, км Індекс Регіон Довжина шляхів, км
01 Автономна Республіка Крим 6265 10 Київська область 8555 20 Тернопільська область 5006
02 Вінницька область 9523 12 Кіровоградська область 6255 21 Харківська область 9614
03 Волинська область 6204 13 Луганська область 5874 22 Херсонська область 5023
04 Дніпропетровська область 9148 14 Львівська область 8374 23 Хмельницька область 7169
05 Донецька область 8086 15 Миколаївська область 4780 24 Черкаська область 6136
06 Житомирська область 8524 16 Одеська область 8300 25 Чернігівська область 7717
07 Закарпатська область 3348 17 Полтавська область 8876 26 Чернівецька область 2875
08 Запорізька область 6980 18 Рівненська область 5129 27 Севастополь 352
09 Івано-Франківська область 4173 19 Сумська область 7209

Список автомобільних доріг

[ред. | ред. код]

Європейського значення, що проходять через територію України

[ред. | ред. код]

Загалом через Україну проходить 19 європейських автошляхів.

Західно-східний напрямок

[ред. | ред. код]
Схема найбільших автострад України та Польщі
Основні дороги
[ред. | ред. код]

E40 E50

Проміжні дороги
[ред. | ред. код]

E38 E58

Північно-південний напрямок

[ред. | ред. код]
Основні дороги
[ред. | ред. код]

E85 E95 E105

Проміжні дороги
[ред. | ред. код]

E81 E87 E97 E101

Відгалуження, сполучні дороги

[ред. | ред. код]

E372 E373 E381 E391 E471 E573 E583

Державного значення України

[ред. | ред. код]

Міжнародні

[ред. | ред. код]
Найменування автомобільних доріг Індекс та № доріг Протяжнісь (з під'їздами) в км Мапа1 Мапа2
КиївЧернігів—п.п.Нові Яриловичі (на Гомель)
М01
241,9 (259,7)
КіптіГлухів—п.п.Бачівськ (на Брянськ)
М02
254,5
КиївХарків—п.п.Довжанський (на Ростов-на-Дону)
М03
932,7 (947,5)
КиївОдеса
М05
562,5 (565,3)
КиївЧоп (на Будапешт через Львів, Мукачеве, Ужгород)
М06
900,9 (926,7)
КиївКовель—п.п.Ягодин (на Люблін)
М07
494,8 (496,7)
Об'їзд м. Ужгород— п.п.Ужгород
М08
17,1 (18,2)
ТернопільЛьвівРава-Руська (на Люблін)
М09
174,9
ЛьвівКраковець (на Краків)
М10
69,8 (85,4)
Львів—п.п.Шегині (на Краків)
М11
71,6
Кропивницький—п.п.Платонове (на Кишинів)
М13
258,5
ОдесаМелітопольНовоазовськ (на Таганрог)
М14
691,3 (714,2)
ОдесаРені (на Бухарест)
М15
299,5
Одеса—п.п.Кучурган (на Кишинів)
М16
58,9
ХерсонДжанкойФеодосіяКерч
М17
403,3
ХарківСімферопольАлуштаЯлта
М18
703,8 (723,9)
Доманове (на Брест)—КовельЧернівці—п.п.Тереблече (на Бухарест)
М19
530,2 (544,5)
Харків—п.п.Щербаківка (на Бєлгород)
М20
28,4
ВиступовичіЖитомирМогилів-Подільський (через Вінницю)
М21
413,4 (420,1)
ПолтаваОлександрія
М22
148,2 (150,6)
БереговеВиноградів—п.п.Велика Копаня
М23
50,0
Велика ДоброньМукачевеБерегове—п.п. Лужанка
М24
60,5 (62,1)
СоломоновоВелика ДоброньЯноші
М25
55,1 (58,9)
ВилокНеветленфолу—п.п. Дякове
М26
20,6 (32,0)
ОдесаЧорноморськ
М27
14,1
ОдесаЮжнеМ14
М28
37,3 (74,1)
ХарківКрасноградПерещепинеДніпро
М29
198,9 (201,3)
Стрий — Умань — Дніпро — Ізварине (через Вінницю, Кропивницький)
М30
1401,7 (1436,2)
Разом
9331,1

Національні

[ред. | ред. код]
Найменування автомобільних доріг Індекс та № доріг Протяжнісь (з під'їздами) в км Мапа
КиївЗнам'янка
Н 01
278,7
М06КременецьБіла ЦеркваРжищівКанівСофіївка
Н 02
517 (521,5)
ЖитомирЧернівці
Н 03
336,2 (355,1)
КрасноперекопськСімферополь
Н 05
115 (116)
СімферопольБахчисарайСевастополь
Н 06
66,4 (69,3)
КиївСумиЮнаківка (на Курськ)
Н 07
333,4 (334,6)
БориспільДніпроЗапоріжжя (через Кременчук)—Маріуполь
Н 08
659,7 (674,0)
МукачевеРахівБогородчаниІвано-ФранківськРогатинБібркаЛьвів
Н 09
441,2
СтрийІвано-ФранківськЧернівціМамалига (на Кишинів)
Н 10
269,1 (280,0)
ДніпроМиколаїв (через Кривий Ріг)
Н 11
240,7
СумиПолтава з об'їздом Сум
Н 12
169,3
ЛьвівСамбірУжгород
Н 13
231,8
ОлександрівкаКропивницькийМиколаїв
Н 14
232,1 (244,0)
ЗапоріжжяДонецьк
Н 15
210,4
ЗолотоношаЧеркасиСмілаУмань
Н 16
208,1
ЛьвівРадехівЛуцьк
Н 17
129,8
Івано-ФранківськБучачТернопіль
Н 18
106,8
ЯлтаСевастополь
Н 19
80,7
Слов'янськДонецькМаріуполь
Н 20
219,6
СтаробільськЛуганськХрустальнийМакіївкаДонецьк
Н 21
221,1
УстилугЛуцькРівне
Н 22
147,4 (148,7)
КропивницькийКривий РігЗапоріжжя
Н 23
262,5 (264,7)
БлаговіщенськеМиколаїв
Н 24
227,7 (230,0)
Файл:Ukraine road h24.jpg
ГородищеРівнеСтарокостянтинів
Н 25
293,1 (298,2)
Файл:Ukraine road h25.jpg


Разом
4830,4

Автомобільні пункти пропуску на кордоні

[ред. | ред. код]

Автомобільні пункти пропуску через державний кордон України:

Відстані між обласними центрами України

[ред. | ред. код]

Віддалі вказані в кілометрах автомобільними шляхами[10].

Місто Вн Дп Дн Жт Зп ІФ Кв Кр Лг Лц Лв Нк Од Пл Рв Сф См Тр Ужг Хрк Хрс Хм Чрк Чнг Чнц
Вінниця 0 645 868 125 748 366 256 316 1 057 382 360 471 428 593 311 844 602 232 575 734 521 120 343 396
Дніпро 645 0 252 664 81 901 533 294 394 805 975 343 468 196 957 446 430 877 1 130 213 376 765 324 672
Донецьк 868 252 0 858 217 1 171 727 520 148 1 111 1 221 611 731 390 1 045 591 706 1 100 1 391 335 560 988 547 867
Житомир 125 664 858 0 738 431 131 407 1182 257 423 677 557 468 187 803 477 298 671 690 624 185 321 271
Запоріжжя 748 81 217 738 0 1 119 607 303 365 681 833 377 497 270 925 365 477 977 1 488 287 297 875 405 747
Івано-Франківськ 366 901 1 171 431 1 119 0 561 618 1 402 328 135 747 627 898 296 1 070 908 134 280 1 040 798 246 709 701
Київ 256 533 727 131 607 561 0 298 811 388 550 490 489 337 318 972 346 427 806 478 551 315 190 149
Кропивницький 316 294 520 407 303 618 298 0 668 664 710 174 294 246 627 570 506 547 883 387 225 435 126 363
Луганськ 1057 394 148 1 182 365 1 402 811 668 0 1 199 1 379 857 977 474 1 129 739 253 1 289 1539 333 806 1 177 706 951
Луцьк 382 805 1 111 257 681 328 388 664 1 199 0 152 780 856 725 70 1 052 734 159 413 866 869 263 578 949
Львів 360 975 1 221 423 833 135 550 710 1 379 152 0 850 970 891 232 1 173 896 128 261 1 028 1 141 240 740 690
Миколаїв 471 343 611 677 377 747 490 174 857 780 850 0 120 420 864 282 681 754 999 556 51 590 300 640
Одеса 428 468 731 557 497 627 489 294 977 856 970 120 0 540 741 392 800 660 1 009 831 171 548 420 529
Полтава 593 196 390 468 270 898 337 246 474 725 891 420 540 0 665 635 261 825 1149 141 471 653 279 477
Рівне 311 957 1045 187 925 296 318 627 1 129 70 232 864 741 665 0 1 157 664 162 484 805 834 193 508 458
Сімферополь 844 446 591 803 365 1 070 972 570 739 1 052 1 173 282 392 635 1 157 0 896 1 097 1 363 652 221 964 696 1 112
Суми 602 430 706 477 477 908 346 506 253 734 896 681 800 261 664 896 0 774 1 138 190 732 662 540 350
Тернопіль 232 877 1 100 298 977 134 427 547 1 289 159 128 754 660 825 162 1 097 774 0 338 987 831 112 575 568
Ужгород 575 1 130 1 391 671 1 488 280 806 883 1 539 413 261 999 1 009 1 149 484 1 363 1138 338 0 1 299 1 065 455 984 951
Харків 734 213 335 690 287 1 040 478 387 333 866 1 028 556 831 141 805 652 190 987 1299 0 576 854 420 608
Херсон 521 376 560 624 297 798 551 225 806 869 1 141 51 171 471 834 221 732 831 1 065 576 0 641 351 691
Хмельницький 120 765 988 185 875 246 315 435 1 177 263 240 590 548 653 193 964 662 112 455 854 641 0 463 455
Черкаси 343 324 547 321 405 709 190 126 706 578 740 300 420 279 508 696 540 575 984 420 351 463 0 330
Чернігів 396 672 867 271 747 701 149 363 951 949 690 640 529 477 458 1 112 350 568 951 608 691 455 330 0
Чернівці - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
 1. Положення про Державне агентство автомобільних доріг України. Кабінет Міністрів України. Архів оригіналу за 5 жовтня 2018. Процитовано 31 січня 2018.
 2. а б ПЛАНИ РЕМОНТІВ ДОРІГ НА 2017 РІК. Державне агентство автомобільних доріг України. 2.03.2017. Архів оригіналу за 3 березня 2017. Процитовано 3 березня 2017.
 3. Безуглий А.О., Ілляш С.І., Зеленовський В.А., Печончик Т.І., Стасюк Б.О. (2017). Вдосконалення системи експлуатаційного утримання мережі автомобільних доріг загального користування в Україні (PDF). Державне підприємство «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П. Шульгіна» (ДП «ДерждорНДІ»). с. 14. Архів оригіналу (PDF) за 10 травня 2021. Процитовано 10 травня 2021.
 4. ДБН В.2.3-4:2015, 2015, с. 3-19.
 5. Модернізаційні пріоритети реформування транспортно-дорожнього комплексу в Україні [Архівовано 29 березня 2017 у Wayback Machine.], Київ: Національний Інститут Стратегічних Досліджень. 2013
 6. ДБН В.2.3-4:2007. Київ: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. 2007. 104 с. Архів оригіналу за 23 жовтня 2020. Процитовано 15 травня 2018.
 7. ПОСТАНОВА № 1306 Про Правила дорожнього руху [Архівовано 16 січня 2018 у Wayback Machine.] - Кабінет Міністрів України
 8. а б в г д Перелік автомобільних доріг загального користування державного значення [Архівовано 5 вересня 2016 у Wayback Machine.] (Додаток до Постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. № 712)
 9. офіційні дані станом на 01.01.2011 р.[недоступне посилання з серпня 2019]
 10. Лист Державної митної служби «Щодо строків доставки товарів автомобільним транспортом» № 11/6-10.19/1268-ЕП від 11.02.2010. Архів оригіналу за 1 липня 2019. Процитовано 1 липня 2019.

Література

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]