Автомоделізм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Найменша радіокерована автомодель класу Mini-Z, масштаб 1:28

Автомоделізм — вид технічної творчості та спорту, пов'язаний з виготовленням керованих та некерованих зменшених моделей автомобілів.

Радіокеровані автомоделі[ред. | ред. код]

Радіокеровані автомоделі (також називають RC моделі, від англ. Radio Controlled) керуються оператором за допомогою апаратури дистанційного керування.

RC моделі відрізняються за типом двигуна: електромотор, або двигун внутрішнього згоряння.

По класу: шосейні (гоночні, дріфтові), позашляхові з підкласами (наприклад, монстри, трагі, багі, траки, шорт-корс та інш.), автомоделі копії, кордові.

Моделі виконують в різних масштабах, з них найпоширеніші: 1:5, 1:8, 1:10, 1:12, 1:16, 1:18, 1:28 (Mini-Z).

Кордові моделі[ред. | ред. код]

Основна стаття: Кордова автомодель

Ко́рдова автомодель (англ. Tether car) — спеціальна швидкісна модель автомобіля з двигуном, яка рухається по колу на кільцевому треку, та утримується сталевою ниткою (кордом). Моделі запускають з метою досягнення максимальної швидкості, сьогоднішні рекорди сягають понад 340 км/год. Кордові автомоделі є одним найстарішим видом автомоделізму.

Трасові автомоделі[ред. | ред. код]

Трасова автомодель – електрична модель копія автомобіля (slotcars) виконана в масштабі 1:32, 1:24 призначена для змагань на спеціальних закритих трасах невеликого розміру. Модель не має поворотних коліс а рухається по своїй доріжці завдяки канавці (слоту) на поверхні треку. Пілот керує лише швидкістю моделі.

Стендові автомоделі[ред. | ред. код]

Це статичні моделі, завдання моделіста – найбільш точне відтворення всіх деталей і особливостей оригіналу. Моделі мають високу ступінь схожості з оригіналом, у них відкриваються двері, капоти, детально відтворений інтер'єр та деталі ходової частини. Популярні масштаби стендових моделей це 1:16, 1:18, 1:24, 1:32.

Автомоделізм як спорт[ред. | ред. код]

Крім аматорського захоплення, автомоделізм це вид спорту. Практично за всіма видами автомоделізму проводяться спортивні змагання клубного, національного рівнів, а також чемпіонати Європи та Світу. У класах колективних перегонів визначається індивідуальний переможець, а також найкраща команда. У класі кордових автомоделей фіксується максимальна швидкість чемпіонату і рекорд. Існують міжнародні та національні федерації автомодельного спорту.

В Україні автомоделізм достатньо популярний. Щорічно в різних містах проводиться багато змагань, також Чемпіонат України різних класів моделей. Українські автомоделісти успішно виступають на міжнародних змаганнях. Серед відомих спортсменів України є: Андрій Якимів МСУМК, чемпіон України, Європи та Світу, рекордсмен Світу; Андрій Смольников ЗМСУ, чемпіон України, Європи та Світу; Анатолій Єфімов МСУМК, тренер;  Ігор Софіяник МСУМК, призер чемпіонату Європи; Дмитро Чуб, МСУМК ,багаторазовий чемпіон України по радіокерованим автомоделям, та інші.

Джерела та посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: RC автомоделі