Автономне територіальне утворення з особливим правовим статусом Придністров'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Територію утворення позначено помаранчевим

Автоно́мне територіа́льне утво́рення з особли́вим правови́м ста́тусом Придністро́в'я (Unitatea teritorială autonomă cu statut juridic special Transnistria[1]) — адміністративна одиниця Молдови, що лежить на молдавському лівобережжі Дністра і нині є під контролем невизнаної Придністровської Молдавської Республіки.

Контрольовані Молдовою території, на які претендує ПМР, не входять у це поняття, а належать до районів Молдови — Аненій-Ной, Дубесарь та Каушень. Також зі складу утворення виключено муніципій Бендери, проте сюди входить муніципій Тирасполь.

Згідно із Законом про адміністративно-територіальний устрій Республіки Молдова 2001 року[2] (Додаток 5) до складу адміністративно-територіальних одиниць лівобережжя Дністра, яким можуть бути надані особливі форми та умови автономії входять 147 населених пунктів. Зокрема 1 муніципія (Тирасполь), 9 міст, 2 населені пункти, що входять до складу міст, 69 сіл і комун, до складу яких входять 135 населених пунктів.

Офіційними мовами Придністров'я є молдовська мова на основі кириличної графіки, українська і російська мови. Республіка Молдова гарантує функціонування і інших мов на території Придністров'я[3].

Примітки[ред. | ред. код]