Автошлях Н 23

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Автошлях Н 23
N-road-23-Ukraine.svg
Каховське море.JPG
Дамба між Дніпром та Базавлуком на ділянці Грушівка — Набережне
Країна Україна Україна
Області Кіровоградська, Дніпропетровська, Запорізька
Довжина 251,1 (253,7) км
початок Кропивницький
кінець Запоріжжя
У проекті ОСМ Автошлях Н 23
Ukraine road h23.jpg
Автошлях Н 23

Автошлях Н 23 (Кропивницький — Кривий Ріг — Запоріжжя) — автомобільний шлях національного значення на території України. Проходить територією Кіровоградської, Дніпропетровської та Запорізької областей.

Починається в Кропивницькому, проходить через Кривий Ріг, Апостолове, Нікополь, Марганець і закінчується в місті Запоріжжя.

Загальна довжина[ред.ред. код]

Кропивницький — Кривий Ріг — Запоріжжя — 251,1 км.

Під'їзд до аеропорту «Кривий Ріг» — 2,6 км.

Разом — 253,7 км.

Особливості[ред.ред. код]

На ділянці траси, що проходить дамбою над Каховським морем (4 км), стан дорожного полотна такої якості, що водіям рідко доводиться перемикатися з першої на другу передачу (станом на січень 2015).

Аварії[ред.ред. код]

На цьому автошляху, на 86 км від м. Кропивницькогоо (їдучи в напрямку Кропивницького) неподалік с. Лозуватка в автокатастрофі загинув український співак Андрій Кузьменко. За день до катастрофи А. Кузьменко записав інтерв'ю з водійського крісла, в якому, звертаючись до депутатів, він дав таку характеристику цієї дороги:

« «Я би назвав її спа-салоном, панове депутати. Не треба тратити бабки на то, щоби ходити і мнути свою жопу на дорогих масажистів, просто-напросто — сідайте на „таврію“, знімайте крісло, жопу — на банановий ящик, і в цюйво ямку — йобс! І не треба, не треба ні масажа, не треба ламати собі голову куда піти в фітнес-клуб, всьо приходить само-собою…»[1][2]  »

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]