Авіаносне ударне з'єднання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Авіаносна ударна група «Авраам Лінкольн».

Авіаносне ударне з'єднання — оперативне з'єднання, бойове ядро якого складають авіаносці. Авіаносці ніколи не діють поодинці, а завжди в складі авіаносної ударної групи — АУГ. При цьому ударні авіаносці є ядром групи.

До складу авіаносної ударної групи можуть входити 2-4 ударних авіаносці, 2-4 крейсери, 12-24 фрегатів і есмінців з ракетним і звичайним озброєнням, сторожові кораблі і кораблі забезпечення. Для посилення протичовнової оборони в авіаносну ударну групу може включатися авіаносна протичовнова ударна група — тактична група надводних кораблів, призначена для боротьби з підводними човнами супротивника. Звичайно включає в себе протичовновий авіаносець, основним призначенням якого є боротьба з підводними човнами супротивника, силами базуючихся на ньому протичовнових літаків і вертольотів і додатково 6-8 есмінців, а також сторожові кораблі. Все це необхідно в першу чергу для захисту авіаносця від кораблів і підводних човнів супротивника, тому що він майже не має у своєму розпорядженні власного озброєння. Винятком з цього правила є авіаносці радянського виробництва, які також прийнято називати авіанесучими крейсерами, що мають в своєму розпорядженні власне потужне озброєння. Тим не менше і вони рідко діють поодинці.

Авіаносні ударні групи можуть діяти як в єдиному бойовому порядку, так і окремими, дрібнішими, авіаносними ударними групами на різнорідних операційних напрямках. Дві і більше авіаносних ударних групи можуть об'єднуватися в авіаносний ударний флот.

Авіаносні ударні групи призначені для ураження наземних об'єктів силами авіації, знищення кораблів і суден противника в морі і на базах, літаків на аеродромах і в повітрі, для надання авіаційної підтримки сухопутним військам, забезпечення висадки морського десанту і захисту морських комунікацій. Другою причиною використання групи кораблів є можливість розширити сферу діяльності авіаносців за рахунок додаткового палива та озброєнь, що постачаються кораблями забезпечення.

Бойові дії[ред.ред. код]