Агендерність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Агендер відноситься до гендерної ідентичності, що є нейтральною або нульовою. Агендерні люди також можуть описувати себе як безстатеві, не чоловік, і не жінка[1].

Агендерні люди можуть мати чоловічу або жіночу стать при народженні, а також можуть бути інтерсексуалами. Багато хто з них страждає від гендерної дисфорії, так само, як транссексуальні люди[2][3].

Люди, ідентифікуючі себе як агендери, є частиною того, що статевий теоретик Анна Енке називає «соціальною категорією транс* людей, що постійно розширюється». Ця категорія включає в себе дуже широкий спектр ідентичностей, які не відповідають традиційним гендерним нормам. Проте, Енке відзначає, що люди, які ідентифікують себе з будь-якої з цих позицій не обов'язково ідентифікують себе як трансгендери[4].

Агендери є одним з 50-ти варіантів користувальницької гендерної ідентичності, наданою Facebook користувачам з 13-го лютого 2014-го року[5].

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. What is Neutrois? // Neutrois.com
  2. http://genderfork.com/2009/neutrois/
  3. https://www.wordnik.com/words/neutrois
  4. Enke, Anne (2012). Note on terms and and concepts. У Enke, Anne. Transfeminist Perspectives In and Beyond Transgender and Gender Studies. Temple University Press. с. 16–20, see pp. 18–9. ISBN 9781439907481. 
  5. Facebook sex changes: which one of 50 genders are you?. The Daily Telegraph. February 14, 2014.