Агентство з питань обслуговування систем інформації та зв'язку НАТО

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
NATO Communications and Information Agency
Агентство з питань обслуговування систем інформації та зв'язку НАТО
NATO Communications and Information Agency (NCIA).svg
NATO complex The Hague, Waalsdorperweg.jpg
Абревіатура NCI Agency
Тип агентство НАТО
Засновано 1 липня 2012
Правовий статус виконавчий орган НАТО
Штаб-квартира Брюссель, Бельгія Бельгія
Генеральний директор Коен Гіджсберс[1]
Вебсайт Вебсайт

CMNS: Агентство з питань обслуговування систем інформації та зв'язку НАТО у Вікісховищі

Агентство з питань обслуговування систем інформації та зв'язку НАТО (англ. NATO Communications and Information Agency (NCIA)) — агентство НАТО, що здійснює IT-підтримку та IT-забезпечення діяльності штаб-квартири, командних структур, агентств та проектів НАТО.[2]

Історія[ред. | ред. код]

За результатами саміту НАТО в Лісабоні у листопаді 2010 було прийнято рішення про реформу 14 агентств НАТО у сфері закупівель, підтримки і зв'язку та інформації. Метою такої реформи було зменшення витрат, а також підвищення ефективності при взаємодії між різними структурами.[3]

1 липня 2012 шляхом злиття Агентства з консультацій, командування і управління НАТО, Агентства з управління ACCS НАТО, Агентства з комунікацій та обслуговування систем інформації НАТО, програми ALTBMD та частини штаб-квартири НАТО було утворене Агентство з питань обслуговування систем інформації та зв'язку НАТО.[4] Процес злиття завершився у 2015 р.[4]

Завдання[ред. | ред. код]

Агентство з питань обслуговування систем інформації та зв'язку НАТО забезпечує інформаційну, технологічну та комунікаційну складову діяльності Альянсу (зокрема, забезпечує функціонування DI-порталу НАТО https://diweb.hq.nato.int). Також Агентство займається боротьбою з новими викликами — протиракетною обороною та боротьбою з кібератаками шляхом впровадження кіберзахисту в тактичному обладнанні з метою забезпечення кібербезпеки тактичних мереж та підрозділів[5].

Агентство також проводить централізоване планування, розробку систем, впровадження та управління конфігурацією для повітряного командування НАТО і системи контролю управління по програмі ACCS, а окрім того — забезпечує обмін та спільне використання інформації союзниками по Альянсу в рамках програми "Федеративна мережа місій" (англ. NATO Federated Mission Networking (FMN))[6].

Структура[ред. | ред. код]

Центральний офіс Агентства розташований в Брюсселі. Також наявні офіси у Гаазі, Монсі та Афганістані. Керівництво Агентством здійснює Наглядова рада (ASB), яка формується з представників усіх країн-членів НАТО та керує діяльністю організації. Наглядова рада в консультації з Генеральним секретарем НАТО призначає Генерального директора Агентства. Наглядова рада звітує перед Північноатлантичною радою.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Koen Gijsbers ((англ.)). LinkedIn. Архів оригіналу за 31 липня 2014. Процитовано 4 серпня 2014. 
  2. About ((англ.)). NCI Agency. Архів оригіналу за 31 липня 2014. Процитовано 4 серпня 2014. 
  3. Декларація Лісабонського саміту. НАТО. 20 листопада 2010. Архів оригіналу за 1 серпня 2014. Процитовано 4 серпня 2014. 
  4. а б Джек Вайтменн (19 липня 2012). NATO Merges Five C4ISR Agencies ((англ.)). DefenseNews. Архів оригіналу за 31 липня 2014. Процитовано 4 серпня 2014. 
  5. Слюсар В.І. Політика НАТО у сфері кібернетичної оборони.// Тези доповідей сьомої міжнародної науково-технічної конференції “Проблеми інформатизації”, 13 – 15 листопада 2019 р. - Черкаси – Баку – Бельсько-Бяла – Харків. – 2019. – С. 7. [1] [Архівовано 10 липня 2020 у Wayback Machine.]
  6. Слюсар В.И. Федеративная сеть миссий как средство достижения тактической взаимосовместимости.// 15-а наукова конференція Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. – Харків: ХНУПС. - 10 -11 квітня 2019 р. - C. 355 -356. - [2].

Джерела[ред. | ред. код]