Агентство з питань обслуговування систем інформації та зв'язку НАТО

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
NATO Communications and Information Agency
Агентство з питань обслуговування систем інформації та зв'язку НАТО
NATO Communications and Information Agency (NCIA).svg
px
Абревіатура NCI Agency
Засновано 1 липня 2012
Тип агентство НАТО
Правовий статус виконавчий орган НАТО
Штаб-квартира Брюссель, Бельгія Бельгія
Генеральний директор Коен Гіджсберс[1]
Веб-сайт Веб-сайт

Агентство з питань обслуговування систем інформації та зв'язку НАТО у Вікісховищі?

Агентство з питань обслуговування систем інформації та зв'язку НАТО (англ. NATO Communications and Information Agency (NCI Agency)) — агентство НАТО, що здійснює IT-підтримку та IT-забезпечення діяльності штаб-квартири, командних структур, агентств та проектів НАТО.[2]

Історія[ред.ред. код]

За результатами саміту НАТО в Лісабоні у листопаді 2010 було прийнято рішення про реформу 14 агентств НАТО у сфері закупівель, підтримки і зв'язку та інформації. Метою такої реформи було зменшення витрат, а також підвищення ефективності при взаємодії між різними структурами.[3]

1 липня 2012 шляхом злиття Агентства з консультацій, командування і управління НАТО, Агентства з управління ACCS НАТО, Агентства з комунікацій та обслуговування систем інформації НАТО, програми ALTBMD та частини штаб-квартири НАТО було утворене Агентство з питань обслуговування систем інформації та зв'язку НАТО.[4] Закінчення процесу злиття планується до 2015.[4]

Завдання[ред.ред. код]

Агентство з питань обслуговування систем інформації та зв'язку НАТО забезпечує інформаційну, технологічну та комунікаційну складову діяльності Альянсу. Також Агентство займається боротьбою з новими викликами — протиракетною обороною та боротьбою з кібератаками.

Агентство також проводить централізоване планування, розробку систем, впровадження та управління конфігурацією для повітряного командування НАТО і системи контролю управління по програмі ACCS, а окрім того — забезпечує обмін та спільне використання інформації союзниками по Альянсу.

Структура[ред.ред. код]

Центральний офіс Агентства розташований в Брюсселі. Також наявні офіси у Гаазі, Монсі та Афганістані. Керівництво Агентством здійснює Наглядова рада (ASB), яка формується з представників усіх країн-членів НАТО та керує діяльністю організації. Наглядова рада в консультації з Генеральним секретарем НАТО призначає Генерального директора Агентства. Наглядова рада звітує перед Північноатлантичною радою.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Koen Gijsbers ((англ.)). LinkedIn. Архів оригіналу за 4 серпня 2014. Процитовано 4 серпня 2014. 
  2. About ((англ.)). NCI Agency. Архів оригіналу за 4 серпня 2014. Процитовано 4 серпня 2014. 
  3. Декларація Лісабонського саміту. НАТО. 20 листопада 2010. Архів оригіналу за 4 серпня 2014. Процитовано 4 серпня 2014. 
  4. а б Джек Вайтменн (19 липня 2012). NATO Merges Five C4ISR Agencies ((англ.)). DefenseNews. Архів оригіналу за 4 серпня 2014. Процитовано 4 серпня 2014. 

Джерела[ред.ред. код]