Агрон (цар)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Атіс
Лід
Цар Лідії
Попередник: Іардан
Спадкоємець: невідомий
 
Рід: Геракліди (Тілоніди)

Агрон (дав.-гр. Ἄγρων) — напівміфічний цар Лідії.

Життєпис[ред. | ред. код]

За давньогрецькими міфами належав до нащадків Геракла і Омфали. Був сином Ніна, онуком Бела, який сином Алкея і онуком Геракла.

Згідно з Геродотом, посів трон після смерті або повалення ІарданаСтрабона — Тантала Молодшого), що сталося близько 1221 року до н. е. (за іншими давньогрецькими істориками — 1192 року до н. е.) Ці роки саме збігаються з навалою ахейців, прафригійців та «народів моря» на Малу Азію, внаслідок чого загинули держави Вілуса, Міра, Сеха і Аххіява. Можливо саме Аргон, що панував десь в1190-1180-х роках до н. е. став засновником лідійського царства, а попередньо згадані лідійські (меонійські) царі були скоріше місцевими вождями «народів моря». Їх міфологічні звитяги стали відбиттям походів на південних Балканах, островах Егейського моря і Малій Азії.

Геродот приписав Агрон походження від Геракла, намагаючись вписати його в загальне сприяння давніми греками світу. В самій Лідії Агрон і його нащадки більш відомі були як Тілоніди. Також нічого невідомо про наступних після Агрона 17 (за Геродотом — 19) царів. Цей період припав на становлення лідійського царства. також лідійці тривалий час перебували під зверхністю Фриійського царства, що стало гегемоном Малої Азії замість хетської держави. Найпершим з нащадків Агрон згадується цар Ардіс I.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Herodotus (1975) . Burn, A. R.; de Sélincourt, Aubrey (eds.). The Histories. London: Penguin Books. ISBN 0-14-051260-8.
  • Bury, J. B.; Meiggs, Russell (1975). A History of Greece (Fourth Edition). London: MacMillan Press. ISBN 0-333-15492-4.