Агростологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Суцвіття і плоди
Пшеничне поле

Агростологія (від дав.-гр. ἄγρωστις, agrōstis — польова трава, вид трави та дав.-гр. λογία, logia — знання) — галузь ботаніки, що вивчає трави; наука про трави. Датою її народження вважається 1709 р., коли Йоганом Якобом Шойхером (Johann Jakob Scheuchzer) було опубліковано капітальну монографію стосовно цієї родини Agrostographiae Helveticae Prodromus. Термін «agrostografia» з часом було замінено на вживаний донині термін «agrostologia»[1][2].

Розвиток науки про трави пов'язаний з їх величезним значенням в природі і рослинництві, а також з великим видовим багатством (тільки в Україні понад 340 видів). Досить багато злакових рослин використовується як лікарські. Разом з розвитком генетики, екології, формування ландшафту і охорони природи, дослідження трав переросли традиційні межі тільки як рослин лукових або сільськогосподарських.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ludwik Frey, Alicja Zemanek. Historia badań nad trawami // Ludwik Frey (red.). — Księga Polskich Traw. — Kraków: Instytut Botaniki im. W. Szafera, PAN, 2007. — S. 11-39
  2. [1] Agrostology Encyclopædia Britannica.

Література[ред. | ред. код]

  • Дедю И. И. Экологический энциклопедический словарь. — Кишинев: Глав. ред. Молд. сов. энциклопедии, 1989.

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]