Агроінженерія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сільське господарство
US Navy 060427-N-1825C-001 Combat Systems Sciences and Technology Program Naval Postgraduate student Ensign Tom Dunbar, works with an autonomous robot originally designed to maneuver in agricultural settings.jpg
Тестування агроробота AGBOT
Категорія КатегоріяPortal-puzzle.svg Портал

Агроінженерія, сільськогосподарська інженерія (англ. Agricultural engineering) — інженерна спеціальність яка займається проєктуванням, будівництвом і удосконаленням сільськогосподарської техніки та обладнання[1].

Діяльність агроінженерів[ред. | ред. код]

Спеціалістів, що займаються аграрною інженерією називають агроінженерами. Вони розробляють і вдосконалюють застаріле сільськогосподарське обладнання, щоб воно працювало більш ефективно аби виконувати нові завдання в умовах зміни прийомів агротехнічних прийомів вирощування сільськогосподарських культур. Агроінженери також допомагають в розробці рішень для контролю забруднення на великих фермах і заводах харчової промисловості. Деякі сільськогосподарські інженери розробляють нові форми біопалива з непродовольчих ресурсів, таких як водорості й сільськогосподарські відходи (жмих, солома, бадилля тощо).

Більшість фахівців агроінженерії проєктують і тестують сільськогосподарську техніку, обладнання та деталі. Вони можуть також проєктувати приміщення для зберігання харчових продуктів і заводи по переробленню харчової продукції, приміщення для утримання домашньої худоби.

Освіта в Україні[ред. | ред. код]

В Україні вищу освіту за спеціальністю «агроінженер» надає низка аграрних вишів:

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Агроінженерія — що це? : [укр.] : [арх. 2 грудня 2020 року] // Mudra освіта за кордоном : вебсайт. — 2019. — 23 грудня. — Дата звернення: 19 червня 2021 року.

Посилання[ред. | ред. код]