Агроінженерія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сільське господарство
Тестування агроробота AGBOT
Категорія Категорія Портал

Агроінженерія, сільськогосподарська інженерія (англ. Agricultural engineering) — інженерна спеціальність яка займається проєктуванням, будівництвом і удосконаленням сільськогосподарської техніки та обладнання[1].

Діяльність агроінженерів

[ред. | ред. код]

Спеціалістів, що займаються аграрною інженерією називають агроінженерами. Вони розробляють і вдосконалюють застаріле сільськогосподарське обладнання, щоб воно працювало більш ефективно аби виконувати нові завдання в умовах зміни прийомів агротехнічних прийомів вирощування сільськогосподарських культур. Агроінженери також допомагають в розробці рішень для контролю забруднення на великих фермах і заводах харчової промисловості. Деякі сільськогосподарські інженери розробляють нові форми біопалива з непродовольчих ресурсів, таких як водорості й сільськогосподарські відходи (макуха, солома, бадилля тощо).

Більшість фахівців агроінженерії проєктують і тестують сільськогосподарську техніку, обладнання та деталі. Вони можуть також проєктувати приміщення для зберігання харчових продуктів і заводи по переробленню харчової продукції, приміщення для утримання домашньої худоби.

Освіта в Україні

[ред. | ред. код]

В Україні вищу освіту за спеціальністю «агроінженер» надає низка аграрних вишів:

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  1. Агроінженерія — що це? : [укр.] : [арх. 02.12.2020] // Mudra освіта за кордоном : вебсайт. — 2019. — 23 грудня. — Дата звернення: 19 червня 2021 року.

Посилання

[ред. | ред. код]