Агіульф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Агіульф
Народився невідомо
Помер 457
Порто
·загибель
Національність свев
Діяльність правитель
Титул король
Термін 456—457 роки
Попередник Рехіар
Наступник Мальдра
Конфесія поганство
Рід Варни

Агіульф або Айоульф, Агрівульф (*д/н —457) — король свевів в Галеції у 456457 роках.

Біографія[ред. | ред. код]

Про походження Агіульфа немає достеменних відомостей. Ймовірно походив зі свевської знаті — роду Варнів. Наскільки мав родинні зв'язки з королівською родиною — невідомо. У 456 році після поразки та гибелі короля Рехіара у боротьбі з вестготами, бургундами та римлянами, вестготським королем Теодоріка II призначається намісником у Галеції.

Втім Агіульф після відходу вестготів на південь, оголосив себе новим королем. Під його владою опинилася лише частина королівства — на південь від річки Мінью. Королю Агіульф протистояв Фрамта, якого підтримала свевська знать, що була ворожа вестготам. У свою чергу проти Агіульфа виступило вестготське військо. Агіульф у червні 457 року зазнав поразки й загинув у битві або його було страчено в м. Портукале (сучасте Порто). Замість нього свеви обрати Мальдру.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Hydatius: Continuatio Chronicorum Hieronymianorum. In: Richard W. Burgess (Hrsg.): The Chronicle of Hydatius and the Consularia Constantinopolitana. Clarendon Press, Oxford 1993, ISBN 0-19-814787-2.
  • Matthias Springer: Warnen. In: Reallexikon der Germanischen Altertumskunde (RGA). 2. Auflage. Band 33, Walter de Gruyter, Berlin/New York 2006, ISBN 3-11-018388-9, S. 274—281.