Агіульф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Агіульф
Народився невідомо
Помер 457
Порто
загибель
Національність свев
Титул король
Термін 456—457 роки
Попередник Рехіар
Наступник Мальдра
Конфесія поганство
Рід Варни

Агіульф або Айоульф, Агрівульф (*д/н —457) — король свевів в Галеції у 456457 роках.

Біографія[ред.ред. код]

Про походження Агіульфа немає достеменних відомостей. Ймовірно походив зі свевської знаті — роду Варнів. Наскільки мав родинні зв'язки з королівською родиною — невідомо. У 456 році після поразки та гибелі короля Рехіара у боротьбі з вестготами, бургундами та римлянами, вестготським королем Теодоріка II призначається намісником у Галеції.

Втім Агіульф після відходу вестготів на південь, оголосив себе новим королем. Під його владою опинилася лише частина королівства — на південь від річки Мінью. Королю Агіульф протистояв Фрамта, якого підтримала свевська знать, що була ворожа вестготам. У свою чергу проти Агіульфа виступило вестготське військо. Агіульф у червні 457 року зазнав поразки й загинув у битві або його було страчено в м. Портукале (сучасте Порто). Замість нього свеви обрати Мальдру.

Джерела[ред.ред. код]

  • Hydatius: Continuatio Chronicorum Hieronymianorum. In: Richard W. Burgess (Hrsg.): The Chronicle of Hydatius and the Consularia Constantinopolitana. Clarendon Press, Oxford 1993, ISBN 0-19-814787-2.
  • Matthias Springer: Warnen. In: Reallexikon der Germanischen Altertumskunde (RGA). 2. Auflage. Band 33, Walter de Gruyter, Berlin/New York 2006, ISBN 3-11-018388-9, S. 274—281.