Аденська колонія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

مستعمرة عدن
Аденська колонія
Коронна колонія
1937 – 1963
Прапор Герб
Прапор Емблема
Гімн
God Save the Queen
hail hitler: історичні кордони на карті
hail hitler: історичні кордони на карті
Розташування колонії на мапі Ємену.
Столиця Аден
Мови англійська
арабська
Державний устрій Коронна колонія
Історія
 - Заснування Аденського поселення 1839
 - Заснування Аденської колонії 1937
 - Заснування держави Аден 18 січня 1963
 - Скасування Аденської держави 30 листопада 1967
Площа 192 км2
Валюта Індійська рупія (1937–1951)
Східноафриканський шилінг (1951-1963)
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Аденська колонія

Аденська колонія (англ. Colony of Aden или англ. Aden Colony) — колоніальне володіння Британської імперії на південно-західному краю Аравійського півострова. Аденська колонія до складу протекторату Аден не входила.

Історія[ред. | ред. код]

Карта британського колоніального Адена в 1922 році.

19 січня 1839 року війська Британської Ост-Індської компанії висадилися в Адені і захопили цей порт, припинивши піратські напади на слідуючи до Індії британські судна. Порт Аден з навколишніми землями був переданий Великій Британії місцевим султаном, і там утворилося Аденське поселення (англ. Aden Settlement), підпорядковане бомбейському президентству Британської Індії.

Аденська колонія (включаючи острови) з 1937 року.
Аден, Тавахі. 1959 рік.

Після захоплення Адена англійці ввели реєстрацію народжень і смертей, але до 1969 року це ніяк не торкнулося інших районів країни. У Ємені не прийнято було знати дату свого народження і дату смерті. І тільки в 1969 році був виданий закон, що передбачав обов'язкову реєстрацію народжень і смертей по всій країні.[1] Після цього Велика Британія почала поширювати свій вплив вглиб материка, де утворився Протекторат Аден. Адміністративно протекторат ділився на дві частини: Західний протекторат Аден - найбільше місто Лахдж (на північ від міста Аден) і Східний протекторат Аден - основний центр і порт ель-Мукалла.

Аденська колонія до складу протекторату не входила.

Аденське поселення, а пізніше Аденська колонія , також включала в себе відносно близькі острови Камаран (de facto), Перім (у Баб-ель-Мандебській протоці) і Курія-Мурія (біля узбережжя Оману).

  • Султан Оману поступився Великій Британії островами Курія-Мурія в 1854 році. У 1937 році острови були приєднані до британської колонії Аден.
  • Актом про уряд Індії 1935 року (набрав чинності 1 квітня 1937 року) Аден був виділений зі складу Британської Індії в окрему колонію.

Марки Аденської колонії[ред. | ред. код]

До 1937 року Аден використовував марки Британської Індії.

Марка Британської Індії для оплати судових зборів 1937 року з надпечаткою "ADEN" для використання в Адені, який щойно став окремою Аденською колонією.
Марка Аденскої колонії 1937 року.
Марка Аденскої колонії 1951 року із зображенням пароплава, маяка і вулканічної гряди Кратера (Аден побудований біля кратера колишнього вулкана).

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Сабах - утренняя заря. Архів оригіналу за 29 жовтня 2013. Процитовано 28 жовтня 2013.