Адин Штейнзальц

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Адин Штейнзальц
івр. שטיינזלץ‏‎ עדין
Основні відомості
Народження11 липня 1937(1937-07-11)
Єрусалим
Країна:Ізраїль Ізраїль
Альма-матер:Єврейський університет
Конфесія:юдаїзм
Смерть:7 серпня 2020(2020-08-07) (83 роки)
Єрусалим, Ізраїль
пневмонія
Місце поховання:Оливкова гора
Праці й досягнення
Рід діяльності:рабин
Традиція/школа:Хабад-Любавич
Значні роботи:
Список
Попередники:Dov Ber Eliezerovd і Менахем Мендл Шнеєрсон
Нагороди:
Сайт:hashefa.co.il
CMNS: Адин Штейнзальц у Вікісховищі

Адин Штейнзальц (івр. שטיינזלץ‏‎ עדין‎; 11 липня 1937, Єрусалим — 7 серпня 2020, там же) — ізраїльський рабин, перекладач Талмуду на сучасний іврит, англійську,[1] російську та іспанську. Лауреат Державної премії Ізраїлю за 1988 рік.[2] Засновник Інституту вивчення юдаїзму ім. А. Штейнзальца.

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився в 1937 році в Єрусалимі (Підмандатна Палестина). Вивчав математику, фізику і хімію в Єврейському університеті в Єрусалимі на додаток до вивчення Тори. У 1961 році Штейнзальц створив експериментальну середню школу біля Беер-Шеви. Працюючи в цій школі він розробив «новаторську навчальну програму та методику, засновану на врахуванні пізнавальних інтересів учнів, розвитку їх творчого потенціалу та впевненості у своїх можливостях».[3]

У свої 23 він став наймолодшим директором школи в Ізраїлі.

У 1965 році Штейнзальц заснував Ізраїльський інститут талмудичних публікацій і почав свою монументальну роботу над перекладами та коментарями до Талмуду, зокрема переклад на сучасний іврит, англійську, російську та деякі інші мови. Видання Талмуда Штейнзальца включають в себе переклад з арамейської, на якому здебільшого він написаний, і всебічний коментар. Штейнзальц закінчив роботу над своїм івритським виданням Вавилонського Талмуду в листопаді 2010 року. Видання Талмуду Штейнзальца користується популярністю по всьому світу. На даний момент загальний тираж видань різними мовами налічує понад 2 мільйони томів.

Дані видання Талмуда зробили його доступним для вивчення тисячам бажаючих, в той час як раніше він був доступний тільки вузькому колу людей вивчають Тору на серйозному рівні.

Книга Штейнзальца по Кабалі «Троянда про тринадцять пелюстках» вперше була опублікована в 1980 році і видана вже на 8 мовах. В цілому Штейнзальц є автором понад 60 книг і сотень статей на різні теми, включаючи Талмуд, єврейську містику, єврейську філософію, соціологію і філософію.

Штейнзальц відомий як вчитель і духовний наставник безлічі учнів. В Ізраїлі і на території СНД він організував мережу шкіл та інших навчальних закладів. Штейнзальц має ступінь почесного доктора ряду університетів серед яких: Єшива-університет, Університет імені Бен-Гуріона, Університет імені Бар-Ілана, Брандейський університет, Міжнародний Університет Флориди. Крім цього він був головою єшиви (рош-єшива) в єшиват-хесдер поселення Ткоа в Юдеї.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Steinsaltz, Adin; Weinreb, Tzvi Hersh; Berger, Shalom Z.; Schreier, Joshua, ред. (2012). Koren Talmud Bavli (вид. 1st Hebrew/English). Jerusalem: Shefa Foundation. ISBN 978-9653015630.
  2. Toi Staff (7 серпня 2020). ‘His works will last for generations’: Leaders mourn Rabbi Adin Steinsaltz. Times of Israel. Архів оригіналу за 9 серпня 2020. Процитовано 7 серпня 2020.
  3. Штейнзальц Адин // Электронная еврейская энциклопедия. (рос.)

Посилання

[ред. | ред. код]