Адміністрація президента Росії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Будинок Адміністрації Президента РФ
Росія
Росія

Стаття з серії:
Політика та уряд Росії


Державний лад Росії


Конституція Росії


Президент Росії


  • Адміністрація президента


Уряд


Федеральні збори


Судова системаФедеральний устрій


ВибориІнші країни

Адміністрація президента Росії — державний орган, який забезпечує діяльність президента Росії.

Історія[ред.ред. код]

Адміністрація президента Росії була створена 19 липня 1991 року указом президента РРФСР Б. М. Єльцина.

Спочатку адміністрація складалася з 13 підрозділів. Пізніше, до середини 1993, з виходом «Положення про адміністрацію» до її складу входило 26 управлінь та відділів. У цьому положенні підкреслювалося, що адміністрація є «апаратом, створеним для забезпечення діяльності президента Російської Федерації». У грудні того ж року була прийнята Конституція Російської Федерації і адміністрація президента отримала конституційний ранг (п. «і» ст. 83).

2 жовтня 1996 був виданий указ «Про затвердження положення про адміністрацію президента Російської Федерації», яким було введено в дію Положення про адміністрацію президента Російської Федерації. Однак у плані призначення адміністрації це нічого не змінило.

Що стосується реальних функцій адміністрації, багато чого залежало від її керівника. Приміром, в 1996 р. цей пост при президенті Б. М. Єльцина зайняв відомий політик А. Б. Чубайс. Він вирішив піднести роль адміністрації, посилити її вплив на суспільно-політичні процеси, зробити у вищому ступені залежною від неї федеральну виконавчу владу. В указі 1996 р. як раз і відбилися претензії керівника адміністрації. У Положенні було записано, що «адміністрація є державним органом, що забезпечує діяльність президента Російської Федерації», розширені багато її можливості контролю щодо інших органів, особливо органів виконавчої влади.

Депутати Державної Думи оскаржили указ президента в Конституційному Суді Росії. До Положення про адміністрацію були внесені зміни, що пом'якшують її можливості, і депутати відкликали своє звернення з Конституційного Суду, але в Положенні збереглася характеристика адміністрації як державного органу.

З часом відбувалася реструктуризація адміністрації президента. Підкреслюючи особливу роль адміністрації у своєму посланні 30 березня 1999 р. президент Росії зазначив:
"Серйозні завдання стоять перед адміністрацією президента, якій слід працювати більш організовано, скоординовано з органами державної влади, а головне — посилити контроль за виконанням рішень президента. На жаль, останнім часом через бездіяльність окремих керівників і чиновників нею втрачені багато займані позиції. адміністрація повинна не просто представляти президента, а бути активним провідником його політики ".

Необхідно було нове положення про адміністрацію і в 2004 р. «з метою формування адміністрації президента Російської Федерації, визначення правового статусу та правових засад діяльності адміністрації президента Російської Федерації і її посадових осіб» було затверджено нині діюче Положення. Тепер адміністрація складається з 18 самостійних підрозділів.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Адміністрація президента Росії