Адріанус Йоганнес Сімоніс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Адріанус Йоганнес Сімоніс
Ad simonis.png
архієпископ-емерит Утрехтський
Титул
кардинал-пресвітер святого Климента
Coat of arms of Adrianus Simonis.svg
Ut cognoscant te
Щоб пізнали Тебе (Ів. 17,3)
Народжений 26 листопада 1931,
Ліссе, Нідерланди
Священицьке свячення 15 червня 1957
Єпископське призначення єпископ Роттердамський
29 грудня 1980
Єпископське свячення 20 березня 1981
Проголошений кардиналом на консисторії 25 травня 1985
Папою Іваном Павлом II
 
Кардинал
Колегія кардиналів (на офіційному сайті Святого Престолу)
Портали:Історія

Адріанус Йоганнес Сімоніс (нід. Adrianus Johannes Simonis; *26 листопада 1931 р., Ліссе, Нідерланди) — нідерландський кардинал, колишній архієпископ Утрехтський.

Біографія[ред.ред. код]

Навчався в семінаріях в Гаґевельді та Вармонді, а згодом також у римських вищих навчальних закладах (Папський університет святого Томи Аквінського і Папський біблійний інститут). Захистив докторську дисертацію з екзеґези Святого Письма.

15 червня 1957 р. прийняв священичі свячення. Працював як душпастир в дієцезії Роттердаму, пізніше продовжував навчання в Римі. Повернувшись до Нідерландів, був парохом в Гаазі, а також капеланом лікарні Червоного Хреста. Був членом дієцезіальної душпастирської ради і катедральної капітули в Роттердамі.

У грудні 1970 р. папа Римський Павло VI призначив о. Сімоніса єпископом Роттердамським. 20 березня 1971 р. прийняв єпископські свячення з рук архієпископа Утрехтського кардинала Альфрінка. У червні 1983 р. призначений архієпископом-коад'ютором Утрехта. З грудня 1983 р. керує цією архідієцезією і митрополією. У травні 1985 р. папа Іван-Павло II призначив архієпископа Сімоніса кардиналом-пресвітером (титулярна церква — базиліка святого Климента).

Будучи головою Єпископської Конференції Нідерландів, кардинал Сімоніс брав участь у засіданнях всесвітнього Синоду Єпископів у Ватикані, а в 2005 р. брав участь у конклаві після смерті папи Івана Павла II. У квітні 2007 р. папа Бенедикт XVI прийняв зречення кардинала Сімоніса з посади архієпископа Утрехтського, у зв'язку з осягненням ним віку 75 років. До січня 2008 року він продовжував керувати митрополією як апостольський адміністратор (до офіційного сходження на престол Утрехтської архідієцезії нового архієпископа Утрехтського Віллема Ейка).

Посилання[ред.ред. код]