Ад-Доха (муніципалітет)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
баладіят Ад-Доха

الدوحة‎

Районний центр Доха
Країна Катар
Населення
 - повне 796 947
Площа
 - повна 234 км²
Часовий пояс UTC+3
Doha in Qatar.svg

Баладіят Ад-Доха (араб. الدوحة‎‎, англ. Ad Dawhah) — адміністративна одиниця у складі Катару. Адміністративний центр — столиця країни Доха. На території площею 234 км², проживає найбільша кількість катарців — 79,7 тис. осіб.

Розташування[ред. | ред. код]

Баладіят Ад-Доха знаходиться в центрі Катару, на узбережжі Перської затоки і межує:

Історія[ред. | ред. код]

Найбільш економічно і адміністративно розвинута місцина Катару. Ще за давніх часів тут згрупувалася значна кількість катарців, що оселилися вздовж узбережжя і займалася рибальством, торгівлею та видобутком перлів.

У середині ХХ століття сановники Катару поставили за мету впорядкувати свої уділи адміністративно, тоді вони створили на базі історичних центрів держави кілька адміністративних одиниць і закріпили це в законі № 11 від 1963 року, і баладіят Ад-Доха став найпершим.

Населення і поселення[ред. | ред. код]

Від часів свого заснування цей густозаселений баладіят відігравав головну економічну і соціальну роль в житі країни — сюди перебралося чимало жителів пустелі та торгівців. А з кінця ХХ століття Ад-Доха почав динамічно розвиватися, що кількість його мешканців уже становить 1 000 000. Більшість з них — емігранти, які працюють у столиці країни й на нафтогазових промислах, а катарців меншість, але це вищий прошарок населення, який має певні економічні і соціальні привілеї.

Загалом баладіят Ад-Доха розділений на кілька зон (які відповідають мікрорайонам столиці)[1]:

Економіка[ред. | ред. код]

Баладіят Ад-Доха кілька століть відігравав головну економічну та політичну роль в країні, тому й став її центром та столицею. В ньому розташовувалися чи не усі політичні, адміністративні та економічні структури. А відкриття величезного родовищ нафти і газу в надрах країни, спричинило до економічного зростання Катару, а відтак і його столиці, яка почала розвиватися прискореними темпами[2]. Постало питання будівництва промислових, переробних та житлових об'єктів й інфраструктури. Саме надходження від нафтогазовидубувного комплексу становлять основну частину бюджету баладіяту.

Новим стимулом для розвитку місцевості планується реалізація проекту проведення чемпіонату світу з футболу 2022 року. Урядовці планують до того часу налагодити як спортивний, так і культурний відпочинок гостей і жителів баладіяту. Стадіон, відпочинкові зони і відомі історичні пам'ятки — стануть візитівкою баладіяту Ад-Доха.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]