Аеропорт Бранденбург — Термінал 5

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

5 термінал аеропорту Бранденбург — один з трьох (інші: 1 і 2) терміналів нового берлінського аеропорту Бранденбург, що працює з 31 жовтня 2020 року. До відкриття нинішнього аеропорту, до якого належить цей термінал, будівля була основним терміналом для вже неіснуючого берлінського аеропорту Шенефельд. Аеропорт Шенефельд був зачинений 25 жовтня 2020 року, а термінал перейшов до володінь нового летовища.

Після відкриття аеропорту Бранденбург інші аеропорти Берліна зачинилися: Берлін-Тегель перестав працювати назавжди 8 листопада 2020 року, а Берлін-Шенефельд став п'ятим терміналом для нового аеропорту.

З моменту закриття Шенефельда, в аеропорті Бранденбур перестали використовувати код ІАТА SXF.

Інші будівлі терміналів Шенефельда будуть використані до відкриття запланованого терміналу 3 Бранденбурга у 2030 році, а Ryanair буде їх основним орендарем.

Історія[ред. | ред. код]

Сучасна епоха[ред. | ред. код]

«Чартерний» період аеропорту Шенефельд завершився в 2003 році, коли до Шенефельду прийшли авіакомпанії-дискаунтери, серед яких найважливішим клієнтом став EasyJet. 19 грудня 2005 року відбулося відкриття нового терміналу D, який обслуговує низькобюджетні авіакомпанії. У листопаді 2007 року було закрито і згодом частково демонтована північна ЗПС.

З травня 2015 року, як ЗПС використовується південна смуга недобудованого аеропорту Берлін-Бранденбург. ЗПС Шенефельду закрита на ремонт для майбутнього використання, як північна смуга аеропорту Бранденбург.

Див. також[ред. | ред. код]