Академія Сан-Карлос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Академія Сан-Карлос

SanCarlosAcademyDF.JPG

Країна Flag of Mexico.svg Мексика
Розташування Мехіко
Тип художня академія
комерційна галерея мистецтвd і former hospitald
Дата заснування 1781
Академія Сан-Карлос у Вікісховищі?

Академія Сан-Карлос (ісп. Academia de San Carlos) — національна мексиканська академія мистецтв (в першу чергу скульптури). Знаходиться в Мехіко.

Історія[ред. | ред. код]

Академія Сан-Карлос є першим в Америці вищим художнім навчальним закладом і першим художнім музеєм в Америці. Була заснована в 1781 році як Школа гравюри, потім указом іспанського уряду від 25 грудня 1783 року в тоді ще колишній колонії Новій Іспанії (Мексиці) була перетворена в Академію. Початкове найменування її було Королівська академія благородних мистецтв Сан-Карлос (Real Academia de San Carlos de las Nobles Artes). Завданням Академії був розвиток в іспанській частині Центральної Америки таких мистецтв, як живопис, скульптура та архітектура. Розташовувалася Академія в історичному центрі Мехіко на вулиці Амор де Діос.

За час свого існування Академія неодноразово змінювала назву — в 1821 році на Національну мексиканську академію Сан-Карлос (Academia Nacional de San Carlos de México), в 1863 році на Імператорську мексиканську академію Сан-Карлос. Потім в 1867 році — на Національну школу витончених мистецтв (ENBA). У 1929 році Академія була розділена на Національну школу скульптури (ENAP) і Національну школу архітектури. Остання в 1933 році була перетворена в факультет архітектури Національного автономного університету Мексики. Назва «Академія Сан-Карлос» збереглося за ENAP.

В Академії Сан-Карлос отримали художню освіту багато знаменитих художників, серед яких: Хосе Давид Альфаро Сікейрос, Хосе Клементе Ороско, Анхель Сарраґа, Руфіно Тамайо. У 2007 році в ній навчалося 5 558 студентів. Вона також володіє багатим зібранням творів мистецтва — картин, малюнків, гравюр, скульптур, фотографії, а також монет в нумізматичному кабінеті.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]