Академія футболу імені Юрія Конопльова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Поле Академії
Офіс Академії

Академія футболу імені Юрія Конопльова (рос. Академия футбола имени Юрия Коноплёва) — центр підготовки футболістів в місті Тольятті, Росія, створений в 2003 році.

СДЮШОР «Лада» була заснована в серпні 2003 бізнесменом, президентом групи компаній «Стандарт-Лада» Юрієм Конопльовим, потім була перейменована в СДЮШОР «Крила Рад». 1 липня 2006 року на сороковому році життя Юрій Конопльов помер від серцевого нападу. 20 червня 2007 року школа була названа в його честь. Фінансування академії взяв на себе фонд «Національна академія футболу» за участю Групи компаній «Стандарт-Лада».[1]

У 2006 році академії був переданий клуб «Крила Рад-СІК», перейменований в 2008 році в «Академію». У 2012 році «Національна академія футболу» припинила фінансування академії, професійна команда була закрита.

У 2015 році Академія футболу імені Юрія Конопльова розпочала виступ у третьому дивізіоні МФС Приволжжя, об'єднавшись з молодіжною командою ФК «Лада-Тольятті». Команда отримала назву «Академія-Лада-М».

Розташований у п. Приморський Самарської області. Має розвиненою інфраструктурою. Перебуває на балансі Самарської області.

Найвідомішими випускниками тольяттінської академії футболу є Алан Дзагоєв, Артур Юсупов, Станіслав Крицюк та Роман Ємельянов.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]