Акадзоме Емон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Заголовок цієї статті — японське ім'я. Воно складається з прізвища та особового імені, яке йде після нього: іменем цієї особи є Емон, а прізвищем — Акадзоме.
Акадзоме Емон
яп. 赤染衛門
Народилася 956
Померла не раніше 1041
Країна Японія
Діяльність авторка танка, фрейліна, письменниця
Сфера роботи поезія
Мова творів японська
Жанр вака
Magnum opus Akazome Emon Collectiond
Конфесія буддизм
Батько Тайра но Канеморі
У шлюбі з Ōe no Masahirad
Діти Ōe no Takachikad і Ґо-но-дзідзю

CMNS: Акадзоме Емон у Вікісховищі
Q:  Висловлювання у Вікіцитатах

Акадзоме Емон (яп. 赤染衛門,あかぞめえもん, 9561041) — японська поетеса середини періоду Хей'ан.

Короткі відомості

[ред. | ред. код]

Акадзоме Емон народилася у сім'ї Акадзоме Токімоті, чиновника столичної гвардійської управи (衛門府, емон-фу). Від нього походить псевдонім поетеси — Емон. Її мати, перед тим як стати дружиною Акадзоме, була жінкою Тайра но Канеморі, тому існують припущення, що саме він є справжнім батьком віршувальниці.

Акадзоме Емон була одружена із Ое Масахірою, відомим у Японії літератором часів Хей'ан[2]. Від нього вона народила Ое Такатіку і Ґо-но-дзідзю. Поетеса прислужувала дружині Фудзівари Мітінаґи, Мінамото Рінсі.

Твори Акадзоме Емон містяться у «Збірці Акадзоме Емон» (赤染衛門集). Є гіпотеза, що вона також була автором «Ейґа моноґатарі». Поетеса була сучасницею Мурасакі Сікібу і Сей Сьонаґон. Вона брала участь у поетичних конкурсах 1035 і 1041 років.

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела та література

[ред. | ред. код]
  • Аністратенко, Л.; Бондаренко, І. (2011). Японські поети: Біографічний словник. Київ: Видавничий дім Дмитра Бураго. с. 368.
  • 『新編 日本史辞典』 (Нове видання. Словник історії Японії) 京大日本史辞典編纂会、東京創元社、1994. — P.5.
  • Earl Miner, Hiroko Odagiri, Robert E. Morrell. The Princeton Companion to Classical Japanese Literature. Princeton University Press, 1985.