Акаґі Ріцуко

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Акаґі Ріцуко
赤木リツコ
Neon Genesis Evangelion
Перша поява Аніме: 1 серія.
Манґа: 1 глава.
Остання поява Аніме: 26 серія.
Манґа: 77 глава
Автор Йосіюкі Садамото,
Хідеакі Анно
Сейю Юріко Ямагуті
Інформація про персонажа
Вік 30 років
Стать Жіноча
Дата народження 21 листопада 1985 року
Дата смерті 2016 рік
Рід занять Вчений, адміністратор
Титул Начальник технічного відділу Nerv
Родичі Мати — Наоко Акаґі

Ріцуко Акаґі (яп. 赤木リツコ Акаґі Ріцуко) — персонаж аніме-серіалу і манґи «Neon Genesis Evangelion». Глава науково-дослідного управління Nerv. Одна з небагатьох людей, посвячених у плани Nerv і Seele. Прізвище Акаґі — назва корабля часів Другої світової війни. Ім'я ж автор взяв у свого шкільного друга[1].

Психологічні дані[ред. | ред. код]

Дуже розумна і далекоглядна жінка. Малоемоційна і не любить нікого впускати у своє життя. Часом владна і жорстока, до своєї роботи ставиться дуже серйозно.

Її розумові здібності великі, але вона (як і її мати) трохи неправильно їх використовує або навіть не зберігає. Сама її сильна сторона — вміння тверезо мислити без емоційних переживань, будь то сильна образа або ненависть до близької людини. Досить злопам'ятна, може бути дуже мстивою, нерозбірлива в людях. Як і Ґендо Ікарі, заради досягнення потрібної мети здатна піти на жертви. Врівноважена і тверда. Обрала практично ту ж долю, що і її мати, намагаючись її перевершити на цьому терені. Їй тридцять років, і вона, як і Місато, ніколи не була заміжня.

Під лівим оком у Ріцуко видна родимка. Як зауважив Каджі, «Жінці з родимкою на шляху сліз судилося лити їх все життя».

Робота[ред. | ред. код]

Ріцуко розпочала роботу в Nerv під керівництвом своєї матері. Доктор Акаґі Ріцуко — глава науково-дослідного управління Nerv, головний програміст біо-комп'ютера Magi, провідний розробник проекту «Євангеліон». Зокрема, вона займається аналізом синхронізації пілотів і Євангеліонів. Істинний трудоголік, справжній професіонал — моментально оцінює ситуацію, приймаючи швидке і правильне рішення.

Після початку роботи в Nerv Ріцуко змінюється — вона фарбується в блондинку (до цього вона була брюнеткою), починає курити і п'є багато кави.

Відносини з Ґендо[ред. | ред. код]

В роботі Ґендо по відношенню до Ріцуко такий же вимогливий начальник, як і до решти.

У пізніх серіях «Евангеліона» стає зрозуміло, що Ріцуко була коханкою Ґендо. Сама Ріцуко про їхні стосунки нікому не говорила і не згадувала подробиць. З боку Ґендо також не було ніяких проявів теплих почуттів до Ріцуко; у всякому разі, в серіалі це ніяк не згадується.

Доктор Акаґі, як і її мати Наоко, не любить Рей, так як вважає її своєю суперницею[ком. 1]. Власне, сама Наоко наклала на себе руки після власноручного вбивства першого втілення Рей (Рей-1). Таким чином, у Ріцуко є всі підстави прохолодно ставитися до Рей.

В останніх серіях, перебуваючи в сильному емоційному розладі, Ріцуко знищує Джерело псевдопілотів, в якому вирощувалися тіла-пустушки, аналогічні Рей. Ріцуко вимовляє: «Дури. Дві дурепи. Мати і донька». Це відбувається на очах Місато і Шінджі. Місато, дивлячись на це, приходить до висновку, що «трагедія проекту» Єва «в людях». У фільмі «The End of Evangelion» показана сцена, коли Ґендо вбиває Ріцуко з пістолета.

Є багато думок щодо того, що вимовляє Ґендо безпосередньо перед тим, як вистрілити. В оригіналі виданої манґи під час цієї фрази звучить звук вибуху, оскільки штаб-квартира Nerv атакована Силами Самооборони Японії. У фільмі ж це виглядає як мовчазна пауза. Однак є дві основних думки:

  • Він говорить «Я люблю тебе» (яп. anata o ai suru);
  • Він говорить «Ти була мені дійсно потрібна» (англ. I truly... needed you)

У всякому разі, відповідь Ріцуко відома напевно — вона каже «Брехун», після чого звучить постріл, і вона мертвою падає в басейн з LCL.

Відносини з Місато і Каджі[ред. | ред. код]

Крім робочих відносин, Ріцуко з Місато пов'язують суто дружні відносини, які тривають з часу навчання в університеті. Будучи за характером досить закритою людиною, вона тим не менше багато в чому довіряє Місато.

Ріцуко дозволяє собі деякі висловлювання на адресу Місато. Наприклад — докір в тому, що, можливо, спонукальним мотивом прихистити Шінджі є бажання «вислужитися» перед Ґендо Ікарі.

Ріцуко обережно ставиться до Каджі. Пам'ятаючи про відносини його і Місато, вона не підпускає Каджі досить близько і не відповідає на його загравання, хоча він досить часто робить спроби до цього.

Загалом, Ріцуко поводиться досить обережно щодо Місато і Каджі.

Див. також[ред. | ред. код]

Коментарі[ред. | ред. код]

  1. 23 епізод:
    Вони не люди. Це просто речі, які мають форму людей. Але я програла! Я не змогла їх перемогти! Від нього я стерпіла б будь-яке приниження. Все одно, як жалюгідно б я виглядала. Але… але він вибрав… він вибрав… Я знала, але… Яка ж я дурна! Мати і дочка — ми обидві дурепи!

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]