Аквафобія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Аквафобія
Iceberg with hole near Sandersons Hope 2007-07-28 2.jpg
Класифікація та зовнішні ресурси

Аквафобія — постійний, ірраціональний гіпертрофований страх води, а конкретіше саме виникнення болісних ковтальних судом при спробі зробити ковток води, при вигляді води або будь-якій згадці про неї. Спостерігається при сказі (в минулому часто сказ називали гідрофобією), правці, істерії.

Дуже часто гідрофобія спостерігається у тих, хто не вміє плавати при вигляді або перебування в річці, морі або океані — в результаті задіяння інстинкту самозбереження. Згідно із дослідженнями, кожен п'ятдесятий житель Ісландії(1,8%) страждає від неї.

Причини[ред.ред. код]

Прийнято вважати, що аквафобія страждають в першу чергу ті, хто коли-небудь тонув або пережив якусь неприємну ситуацію, так чи інакше, пов'язану з водою у ранньому дитинстві. При цьому, зовсім не обов'язково для отримання аквабоязні тонути у відкритому водоймищі. Найчастіше, достатньо всього лише оступитися у власній ванній і не кілька секунд втратити опору, навіть під наглядом матері. Нерідко боязнь води виникає після того, як людині довелося зіткнутися з потопельником або на власні очі бачити, як хтось тоне. Причини можуть бути дуже різні.[1]

Лікування[ред.ред. код]

Психотерапія, гіпноз

Див. також[ред.ред. код]

Купання

Примітки[ред.ред. код]