Аквафобія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аквафобія
Класифікація та зовнішні ресурси
CMNS: Aquaphobia у Вікісховищі

Аквафобія — постійний, ірраціональний гіпертрофований страх води. Є психічним розладом, відноситься до фобій.

Дуже часто аквафобія спостерігається у тих, хто не вміє плавати при вигляді або перебування в річці, морі або океані — в результаті задіяння інстинкту самозбереження. Згідно із дослідженнями[en], кожен п'ятдесятий житель Ісландії(1,8 %) страждає від неї.

Причини

[ред. | ред. код]

Прийнято вважати, що аквафобія страждають в першу чергу ті, хто коли-небудь тонув або пережив якусь неприємну ситуацію, так чи інакше, пов'язану з водою у ранньому дитинстві. При цьому, зовсім не обов'язково для отримання аквабоязні тонути у відкритому водоймищі. Найчастіше, достатньо всього лише оступитися у власній ванній і на кілька секунд втратити опору, навіть під наглядом матері. Нерідко боязнь води виникає після того, як людині довелося зіткнутися з потопельником або на власні очі бачити, як хтось тоне. Причини можуть бути дуже різні.[1]

Лікування

[ред. | ред. код]

Психотерапія, гіпноз

Гідрофобія

[ред. | ред. код]

Не слід плутати з клінічним симптомом гідрофобії, який виникає при сказі у вигляді виникнення болісних судом м'язів глотки та гортані при спробі попити води, при вигляді води або будь-якій згадці про неї, що призводить до короткочасного припинення дихання. Нерідко сказ через це називають гідрофобією. Істероїдна реакція людини, яка внушила собі те, що в неї сказ, теж може включати такі прояви. Це носить назву ліссафобія (боязнь сказу).

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. http://bezstresu.info/?p=382[недоступне посилання з червня 2019]

Посилання

[ред. | ред. код]