Акжарський район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Акжа́рський райо́н (каз. Ақжар ауданы) — район Північно-Казахстанської області Республіки Казахстан. Утворений у 1997 році, шляхом злиття Ленінського і Ленінградського районів.

Територія становить 8,04 тис. км². Кількість населення — 21,4 тис. (2010). Густота населення — 2,7 чол. на км². Адміністративний центр — с. Талшик, віддалений від обласного центру (м. Петропавловськ) на 285 км. У районі 12 сільських округів, 25 сільських населених пунктів. На півночі межує із Російською Федерацією, на заході — із Тайиншинським районом, на півдні — із Акмолинською областю, на південному сході — із Уаліхановським районом.

Район розташований у степовій зоні у підзоні посушливих різнотравно-ковильних, помірно посушливих і сухих степів. Основними типами ґрунтів території району є чорноземи південні, чорноземи звичайні, лугово-чорноземні, лугові, лугово-болотні, солонці і солоді. На території району протікає ріка Ашису (протяжністю 80 км), що бере початок за межами району. Наявний також ряд озер, що в основному заповнюються талими і ґрунтовими водами.

Акім району — Тастеміров Агзам Ахметжанович (від 2008 р.).

Джерела[ред.ред. код]

Казахстан Це незавершена стаття з географії Казахстану.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.