Acokanthera

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Акокантера)
Перейти до: навігація, пошук

Acokanthera — (укр. акокантера[1] від грец. akakh­menos — загострений + anthera — пиловик) — рід чагарників родини кутрових або барвінкових (Apocynaceae). Налічує близько 15 видів, які ростуть у тропіках Африки.

Акокантера отруйна — Acokanthera venenota G. Don. — вічнозелений чагарник, у природних умовах досягає 4-5 м, з голими зеленими гілками. Черешок листка дуже короткий, потовщений. Листя супротивне, овальне, до 12 см завд., 2,5-5 см завш., блискуче, шкірясте, загострене на верхівці. Квітки білі або рожеві, майже сидячі, з яйцеподібно-ланцетними пелюстками, зібрані в щільні голівчасті або гроноподібні суцвіття. Плід — попелясто-чорна, куляста, схожа на маслину ягода, діаметром 2 см. Цвіте в січні — березні.

Як сировину використовують корені, деревину і кору. Основними біологічно активними речовинами є серцеві глікозиди (уабаїн, акокантерин, абісинін, аковенозид А, глюкоаковенозид В).

Екстракт застосовується в медичній практиці в дуже низьких дозах при серцевій недостатності та деяких порушеннях ритму (аритмії). У африканців використовується для приготування отруйних стріл.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Джерела[ред.ред. код]

  • Муравьева Д. А. Тропические и субтропические лекарственные растения. — М., 1983. (рос.)


Листок дуба Це незавершена стаття з ботаніки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.