Акрилові фарби

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Акрилові фарби для малювання
Флуоресцентні акрилові фарби

Акр́илові фáрби — водорозчинні фарби на основі акрилової смоли, що вперше були винайдені в кінці 1930-х років та стали комерційно успішними для широкого вжитку в 1950-х роках.[1][2] Як в'яжучий елемент містять воду, яка швидко випаровується, що в свою чергу прискорює висихання. Використовуються в будівельній справі та живописі.

Можуть використовуватися як альтернатива олійній фарбі. Висихають дуже швидко — в цьому їхня перевага перед іншими фарбами. Наносити можна як у дуже рідкому, розбавленому стані, так і у вигляді пасти. Після висихання не утворює тріщин, на відміну від олійних фарб. Фарба трохи блищить, не вимагає закріплення закріплювачами і лаками, має властивість утворювати плівку.

Акрилові фарби і лаки можна використовувати на будь-якій нежирній основі, такій як: скло, дерево, метал, полотно тощо. Свіжа фарба легко видаляється водою, після висихання може бути змита тільки спеціальними розчинниками.[3]

Залежно від ступеня розведення водою або використовуваних наповнювачів (гелів, паст, мастик, клеїв) закінчена акрилова картина може бути схожа на акварельні або олійні зображення, або мати свою унікальну передачу кольору, недосяжну в інших областях образотворчого мистецтва.

Акрилові фарби не жовтіють від часу, але при висиханні стають темнішими. Після висихання акрилові картини можна згортати, зберігати і знову натягувати на рамки — фарба не тріскається.

Акрилові фарби випускаються в тубах і банках.

Зберігати акрилові фарби рекомендовано при температурі вище нуля.[4]

Сфера використання художніх акрилових фарб[ред. | ред. код]

Дана група включає в себе фарби, котрі можуть бути використані у живописі, дизайні, графіці та навіть в архітектурі. Окрім того акрилові фарби використовують для малювання на склі, дереві та інших поверхнях.[5]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. APPRECIATING NOLAND. www.sharecom.ca. Процитовано 2021-01-15. 
  2. Explaining the Difference Between plexiglass and Plexiglas®. Core77 (en). Процитовано 2021-01-15. 
  3. (PDF) A preliminary study of the composition of commercial oil, acrylic and vinyl paints and their behaviour after accelerated ageing conditions. ResearchGate (en). Процитовано 2021-01-15. 
  4. Чи не зашкодить акриловій фарбі мороз?. artizo.com.ua. Процитовано 2021-01-15. 
  5. Blake, Wendon (1997-01-01). Acrylic Painting: A Complete Guide (en). Courier Corporation. ISBN 978-0-486-29589-3.