Акротат (цар Спарти)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Акротат
дав.-гр. Ακρότατος ο Λακεδαιμόνιος
Народився 4 століття до н. е.
Помер 262 до н. е.
Мегалополіс, Аркадія, Пелопоннес
Країна Спарта
Діяльність правитель
Учасник Battle of Megalopolis (ca. 262 BCE)d
Посада Царі Спарти
Рід Агіади
Батько Арей I
Родичі Гіртіяd
Діти Арей II

Акротат I (дав.-гр. Ακρότατος, д/н — 262 до н. е.) — цар Спарти у 265262 роках до н. е. Низка дослідників рахує його як Акротата II, зараховуючи до переліку його діда Акротата, сина Клеомена II, але той ніколи не царював.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Агіадів. Син царя Арея I. Замолоду вступив у позашлюбний зв'язок з Хілонідою, дружиною Клеоніма, стрийка батька. 272 року до н. е. під час облоги Спарти епірським царем Пірром керував обороною міста до того часу, як Арей I прибув з Криту з підкріпленням. Під час оборони з 300 спартанцями відбив наступ Пірра, що мав значну перевагу у вояках.

265 року до н. е. після загибелі батька успадкував трон. За словами Філарха відвернувся від традиційного способу життя, піддавшись розкошам, чим зіпсував звички молодих спартіатів.

Мусив укласти мирний договір з Македонією. Але наступного року розпочав політику з відновлення Пелопоннеського союзу. 262 року до н. е. виступив проти Аристодема, тирана Мегалополя, але у битві зазнав поразки й загинув. Йому спадкував син Арей II.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Phang, Sara E.; Spence, Iain; Kelly, Douglas; Londey, Peter (2016). «Acrotatus II (d. 262)». Conflict in Ancient Greece and Rome: The Definitive Political, Social, and Military Encyclopedia [3 volumes]: The Definitive Political, Social, and Military Encyclopedia. ABC-CLIO. p. 65. ISBN 9781610690201.