Актарофіт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Актарофіт (рос. Актарофит) — один з найпопулярніших в Україні біологічний інсекто-акарицид контактної дії для знищення шкідників сільськогосподарських, декоративних, лісових та плодово-ягідних культур.[1] Аналогічний принцип дії також має препарат Актофіт.

Принцип дії[ред. | ред. код]

Діючою основою препарату є комплекс природних авермектинів груп B1 і B2, що продукуються корисним ґрунтовим грибком Streptomyces avermitilis — це сильні специфічні нейротоксини, які, проникаючи в організм комах кишковим або контактним шляхом, безповоротно вражають їх нервову систему. Як наслідок, настає параліч та комахи гинуть. Має потужну овіцидну дію.

Здатність авермектинів швидко розкладатися в навколишньому середовищі перешкоджає їх накопиченню в насінні, плодах, овочах і ґрунті. Тому Актарофіт застосовують на овочевих і плодово-ягідних культурах за 48 годин до збирання врожаю.

Ефективність[ред. | ред. код]

Актарофіт є ефективним засобом у боротьбі з колорадським жуком, попелицею, трипсами, біланом капустяним, совками, плодожерками, кліщами, яблуневою міллю, мінуючою міллю та іншими шкідниками.[2]

Препарат проявляє високу ефективність проти павутинного кліща на сої (ефективність сягає 90-92%).[3] За рахунок овіцидної дії рідко потребує повторного застосування. Ефективний в діапазоні температур від 12 до 35 °С. Тому має перевагу перед більшістю хімічних акарицидів та інсектицидів, максимальна температура застосування яких обмежується 25 °С. Але нестабільно працює при температурі менше 10 °С.

Перші ознаки дії препарату — припинення харчування спостерігаються через 6-8 годин для листогризучих і через 12-16 годин для сисних шкідників. Масова загибель настає на 2-3 добу після обробки, а максимальний ефект досягається на 5-7 добу. Захисний ефект препарату триває до 10-20 діб.

Безпечність[ред. | ред. код]

Актарофіт в регламентованих нормах не токсичний для корівок, павуків, хижих клопів, паразитуючих лускокрилих, мурах, жужелиці, дощових черв'яків.

Препарат III класу небезпечності.[4] Необхідно користуватися засобами індивідуального захисту. Під час роботи не можна курити, пити, приймати їжу. Після роботи вимити обличчя і руки з милом, прополоскати рот.

Препарат помірно токсичний для бджіл, тому при обробці потрібно обмежити виліт бджіл на 1 добу. Вихід персоналу на оброблені площі дозволяється через 2 дні. Не допускається попадання препарату у водойми.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Біологічні інсектициди - продукція Ензим-Агро. agro.enzim.biz (uk-UA). Процитовано 2017-07-05. 
  2. Group, ENZIM. Актарофит ENZIM Agro | Биологический инсектицид. Инсектициды ENZIM Agro | ЭНЗИМ | Производство Украина (ru-RU). Процитовано 2017-07-05. 
  3. Паутинный клещ на сое: признаки поражения и способы борьбы. www.zerno-ua.com (en). Процитовано 2018-06-27. 
  4. Перегінць І. Б. (30 березня 2016 року). НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ (Українська). Процитовано 30 березня 2016 року. 

Посилання[ред. | ред. код]