Актовий зал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сцена концертного залу FirstOntario з першого балкона

Актовий зал/зала — функціональний зал, велика кімната, що використовується для проведення публічних зборів або зборів членів організації, таких як школа, церква або дорадча асамблея.[1] Прикладом останньої справи є Зал зборів (штат Вашингтон, штат Міссісіпі), де проводилася загальна асамблея штату Міссісіпі. Деякі християнські конфесії називають місця зібрань або місця молитви актовими залами. Старійшини та служителі пресвітеріанських церков збираються в актових залах для своїх загальних зборів, наприклад у залі Генеральної асамблеї Церкви Шотландії.

Функціональний зал[ред. | ред. код]

Функціональний зал, зал для прийомів або бенкетний зал[2] — це приміщення або будівля з метою проведення вечірки, бенкету, весілля чи іншого прийому або іншого соціального заходу. Функціональні зали часто можна знайти в пабах, клубах, готелях чи ресторанах. Деякі з них управляються братськими організаціями і здаються в оренду як частина з них, будучи клубом, наприклад Масонські зали. Перша згадка про «функціональні зали» зафіксована в 1922 р.[3][4]

Галерея[ред. | ред. код]

Студентські містечка коледжів та університетів[ред. | ред. код]

У кампусах коледжів та університетів США актові зали іноді зустрічаються в багатоцільових спортивних спорудах, де вони мають спільне використання, зокрема, як баскетбольні майданчики. Прикладами є Актовий зал (Блумінгтон) та (раніше) Актовий зал (Шампань).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Assembly hall definition and meaning - Collins English Dictionary. www.collinsdictionary.com. Архів оригіналу за 19 травня 2017. Процитовано 21 квітня 2018.
  2. Banquet Halls. Архів оригіналу за 30 жовтня 2020. Процитовано 2 листопада 2020.
  3. National Electrical Contractors Association (1922). Electrical Construction and Maintenance. Electrical Construction and Maintenance. McGraw-Hill Publishing Company. 22: 58. Архів оригіналу за 4 квітня 2022. Процитовано 28 січня 2015.
  4. Ngram Viewer. Архів оригіналу за 10 квітня 2016. Процитовано 28 січня 2015.