Акт про капітуляцію Японії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лист документа з підписами представників країн
Підписання Акту про капітуляцію Японії генералом Макартуром

Капітуляція Японської імперії ознаменувала собою завершення Другої світової війни, зокрема війни на Тихому океані та радянсько-японської війни.

10 серпня 1945 Японія офіційно заявила про готовність прийняти Потсдамські умови капітуляції із застереженням щодо збереження структури імператорської влади в країні. 11 серпня США відкинули японську поправку, наполягаючи на формулі Потсдамської конференції; в результаті 14 серпня Японія офіційно прийняла умови капітуляції і повідомила про це союзникам.

Формальна капітуляція підписана 2 вересня 1945 року о 9:02 за токійським часом на борту американського лінкора «Міссурі» (BB-63) в Токійській затоці. Від Японії акт про капітуляцію підписали міністр закордонних справ Мамору Сігеміцу і начальник Генштабу Есідзіро Умедзу. Від союзних держав акт підписав спочатку верховний командувач союзних держав генерал армії (США) Дуглас Макартур, а потім інші представники, зокрема, адмірал Честер Німіц — від США, Брюс Фрезер — від Великої Британії, генерал-лейтенант К. М. Дерев'янко — від СРСР.

День 3 вересня був оголошений в СРСР Днем Перемоги над Японією, проте це свято не прижилося.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Онода Хіроо

Див. також[ред. | ред. код]

Зовнішні джерела[ред. | ред. код]

Відео[ред. | ред. код]