Акумулятор (процесор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Акумуля́тор (регістр процесора) — регістр, в якому зберігаються безпосередні результати виконання арифметичних і логічних команд. Альтернативними методами для збереження результату є використання регістрів загального призначення або оперативної пам'яті.

Мікропроцесор з акумуляторною архітектурою або 1-операндна машина відрізняється тим, що навіть якщо в ньому кілька регістрів, результат більшості операцій зберігається в спеціальному реєстрі, який називається «акумулятор». Це спрощує як реалізацію архітектури, так і скорочує розміри машинного коду. Історично практично всі перші мікропроцесори були акумуляторними машинами, і зараз багато популярних однокристальних мікроконтролери (68HC12, PIC, 8051) — це акумуляторні машини.

Сучасні CPU звичайно є 2-х і 3-х операнднимі машинами — у яких додаткові операнди вказують між якими з регістрів загального призначення здійснюються обчислення.

Процесор може мати кілька акумуляторів: у 8051 є два, основний A і вторинний B, причому другий використовується при операціях множення і ділення.