Акушерське насильство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Акушерське насильство — будь-яка неузгоджена або здійснена всупереч відмові жінки дія медичного персоналу в процесі вагітності, пологів та в післяпологовий період. Також може проявлятися у зневазі до жінок, неповазі до їхньої гідності та у проявах дискримінації — будь-які форми психологічного та фізичного насильства з боку медичного персоналу у медичних закладах.

Акушерське насильство є порушенням прав людини та насильством проти жінок.[1]

Прояви[ред. | ред. код]

Лікарі можуть приховувати або давати неповну інформацію під час вагітності або пологів.

Медичний персонал може здійснювати маніпуляції, на які жінка не дала згоду або не була проінформована про можливі ризики або наслідки їх застосування.

Лікарі можуть проводити дії, що спричиняють зайвий фізичний біль жінці (наприклад, так званий агресивний огляд для пришвидшення пологів).

Емоційний тиск на породіллю та зневажливе ставлення до неї, які проявляються у підвищенні голосу, відсутності достатньої уваги.[2]

Наслідки[ред. | ред. код]

Частина серії
Жіноче здоров'я
Портал Проєкт Стиль


Акушерське насильство має як прямий, так і опосередкований вплив на показники здоров'я матерів і дітей. Прямий вплив проявляється, коли жінкам не надають належної допомоги у медичних закладах.[3] Непрямий вплив може проявитися у тому випадку, коли жінки, які раніше постраждали від цього насильства або чули від інших жінок про такі практики, відмовляються народжувати у медичних закладах навіть при наявності у них ускладнень.[3]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Беца, Ольга (6 травня 2020). Народити в безпеці. Що таке акушерське насильство та як його уникнути. zaholovok.com.ua. Процитовано 24 вересня 2023.
  2. Смик, Марія (27 серпня 2021). "Сьомий шрам", або Як захиститись від акушерського насильства під час пологів. Рубрика. Процитовано 24 вересня 2023.
  3. а б Суелен Міллер, Андре Лалонд. Глобальна епідемія насильства і неповаги під час пологів: історія, докази, інтервенції та ініціатива Міжнародної федерації акушерства і гінекології (МФАГ - FIGO) "Лікарня, доброзичлива до матері та дитини" // Міжнародний журнал гінекології і акушерства. — 2015.