Алан Воттс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Алан Воттс
Alan Watts
Східна філософія
Alan Watts age7.JPG
Народження 6 січня 1915(1915-01-06)
Кент, Англія, Сполучене Королівство Великої Британії та Ірландії
Смерть 16 листопада 1973(1973-11-16) (58 років)
Маунт-Тамалпаїс[d], Каліфорнія, США
Громадянство (підданство) Flag of the United Kingdom.svg Велика Британія
Знання мов

принаймні:

Діяльність
Школа / Традиція дзен, індуїзм, католицизм, пантеїзм, християнство, даосизм
Основні інтереси ідентичність, вища свідомість, естетика, етика
Вплинув Моніка Ферлонг, Серафим Роуз, Роберт Антон Вілсон
Зазнав впливу
Історичний період Філософія 20 століття
Конфесія Англіканство

Алан Воттс (англ. Alan Wilson Watts, 6 січня 1915 — 16 листопада 1973) — британський філософ, письменник і оратор, найбільш відомий як перекладач і популяризатор східної філософії для західної аудиторії. Воттс написав більше 25 книг і статей на теми, що є важливими для Східної і Західної релігій.

Життєпис[ред.ред. код]

Воттс народився в 1915 році в містечку Чізелхерст, Кент, Англія у сім'ї середнього достатку. Його батько був представником лондонського офісу компанії Michelin, мати — домогосподарка, походила з сім'ї місіонера. У зв'язку зі скромним достатком, сім'я воліла жити в сільській місцевості, і Алан, їх єдина дитина, виріс на природі, з дитинства знав напам'ять назви всіх рослин і комах.[2] Ймовірно через вплив релігійної сім'ї своєї матері[3], в Алана зародився інтерес до вивчення першооснов всього на світі. Також Алан полюбляв читати художню літературу, особливо романтичні історії про таємничий Далекий Схід.[4]

Пізніше Воттс записав свої містичні видіння, які він зазнав ще у дитинстві під час хвороби. У той час він перебував під враженням від східних пейзажів і гобеленів, подарованих його матері місіонерами, що повернулися з Китаю. Кілька китайських картин, які Воттс побачив в Англії, за його словами, абсолютно зачарували його: "Я був естетично зачарований абсолютною чистотою, відкритістю і ємністю китайського та японського мистецтва. Воно неначе витає в повітрі … "Ці художні роботи акцентували увагу на взаємодії природи і людини — темі, яка пройшла через все життя Алана.

Освіту здобув в англіканські (протестантській єпископальній) школі (англ. Seabury-Western Theological Seminary, Еванстон, Іллінойс), де вивчав християнську скульптуру, теологію та історію Церкви. І де згодом отримав звання магістра теології.

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://data.bnf.fr/ark:/12148/cb11928938c
  2. Watts, Alan W. 1973 In My Own Way: An Autobiography 1915—1965, New York: Pantheon
  3. Zen Effects: The Life of Alan Watts, by Monica Furlong, p. 12
  4. Zen Effects: The Life of Alan Watts, by Monica Furlong, p. 22

Посилання[ред.ред. код]